TURKCELL GELİBOLU MARATONU KOŞULDU

turkcell-gelibolu-maratonu-kosuldu

Bu yıl 5'nci kez koşulan Turkcell Gelibolu Maratonu, Gelibolu Yarımadası'nda bulunan Morta koyunda verilen start ile başladı.
06 Ekim 2019 Pazar 18:22

Bu yıl 5'nci kez koşulan Turkcell Gelibolu Maratonu, Gelibolu Yarımadası'nda bulunan Morta koyunda verilen start ile başladı.

Gelibolu Yarımdası'nda koşulan toplam 42 kilometrelik maraton, 21 kilometrelik yarı maraton, 10 kilometrelik koşu ve 6 kilometrelik halk koşusu ile Turkcell 
Barış Ormanı daha da genişleyecek.

Bu yıl 4'ncü kez koşulan ve katılımcılar adına dikilen fidanlarla oluşturulan 30 bin ağaçlık ormana, bu seneki maraton ile bu kez her katılımcı başına 10 fidan dikimi daha yapılacak.

Çanakkale 
Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat’ın katıldığı Turkcell Gelibolu Maratonu, heyecan dolu anlara sahne olurken, maratona 15 farklı ülkeden binlerce sporcu katıldı.

Her yaştan katılımcıya ev sahipliği yapan ve Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleştirilen etkinliğe bugüne kadar 20 binden fazla kişinin katıldığı belirtildi. Turkcell Gelibolu Maratonu bu yıl da maraton, yarı maraton, 10 bin metre koşusu ve halk koşusu kategorilerinde yarışlara sahne oldu. Etkinlik sonunda dereceye giren sporculara madalyaları verildi. Dev maraton ile ilgili görüşlerini paylaşan ve böylesine önemli bir organizasyona isim sponsorluğu yapmaktan dolayı gurur duyduklarını söyleyen Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, "Gerçekten çok duygusal anlar yaşıyoruz. İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Biz Turkcell olarak böyle bir maratonun isim sponsoru olduğumuz için çok mutluyuz. Turkcell Gelibolu Maratonu
 olarak her sene barış için koşuyoruz ama bu sene bir boyutu daha ekledik. 'Adımlar Fidana' diyoruz. Yani barış içinde, sevgiyle dolu, yeşil bir maratonu aslında gerçekleştiriyoruz. Her katılımcı için 10 fidan dikilecek. Toplamda 100 bin fidanı hedefliyoruz. İnşallah da maraton hatıra ormanımız da sevgiyle daha da büyüyecek" dedi.

Yaklaşık 900 sporcunun katıldığı yarışmalarda 10 bin metre kadınlar koşusunda Gelibolu'lu sporculardan Seray Filiz altıncı, Halime Savran dokuzuncu, Narin Yaren Çelik onyedinci ve Evla dündar onsekizinci oldu. 10 bin metre erkekler koşusunda Doğukan Aydoğan yedinci, Tufan Şarlak ise onaltıncı oldu.

Turkcell Gelibolu Maratonun akılda kalan görüntüsü ise "Gelibolu'ya kapalı yüzme havuzu istiyoruz" pankartları oldu. Gelibolulu triatlon sporcuları tarafından yıllardır merakla beklenen Gelibolu Kapalı Yüzme Havuzu isteği bu kez Turkcell Gelibolu Marataonunda dile getirildi.

Öte yandan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, sembolik olarak bölgeye bir anı ağacı dikerek, etkinlikte emeği geçen isimlere teşekkür etti.


Haber okunma sayısı: 1059Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • iyi koşun

    Misafir: gelibolu maratonunu kaloriferler yanınca şehir içinde koşun sonra yoğun bakımlık olun 15 Ekim 2019 07:34

DİĞER HABERLER