TÜRKİYE HABERLERİ

SU VE VİCDAN NÖBETİ KOORDİNASYON KURULU BASIN AÇIKLAMASI

su-ve-vicdan-nobeti-koordinasyon-kurulu-basin-aciklamasi Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu tarafından, Doğu Biga Madencilik Şirketinin sosyal medya reklamlarına ilişkin bir basın açıklaması yapıldı.

GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK

gecen-yil-gunluk-ortalama-3-saat-34-dakika-televizyon-izledik Dünyada yaşanan dijitalleşme ile birlikte televizyon izleme oranları da düşerken, geçen yıl günde 3 saat 34 dakika televizyon izlediğimiz ortaya çıktı.

CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

cumhuriyet-bayraminin-96-yil-donumu-kutlu-olsun CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı.

SU VE VİCDAN NÖBETİ KOORDİNASYON KURULU AÇIKLAMASI

su-ve-vicdan-nobeti-koordinasyon-kurulu-aciklamasi Su ve vicdan nöbeti koordinasyon kurulu bir basın açıklaması yaptı.

İŞSİZLİK ORANLARI BELLİ OLDU

issizlik-oranlari-belli-oldu 2019 yılı Temmuz ayı işsizlik istatistikleri belli olurken, işsiz sayısının 4 milyon 596 bin kişiye ulaştığı görüldü.

GELİBOLULU ÖĞRENCİLER 'DUVARLAR VE KÖPRÜLER' PROJESİNE KATILDI

gelibolulu-ogrenciler-duvarlar-ve-kopruler-projesine-katildi Gelibolu Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Erasmus "Duvarlar ve Köprüler" projesi etkinliğine katıldılar.

CHP VE İYİ PARTİ HEYETLERİ BİR ARAYA GELDİ

chp-ve-iyi-parti-heyetleri-bir-araya-geldi CHP ve İYİ Parti heyetleri İYİ Parti Genel Merkezinde bir araya geldi.

YILMAZ REDÜKTÖR

yilmaz-reduktor Firmanın kuruluşu 1950 yıllarına dayanmaktadır.

EN YÜKSEK ENFLASYON ORANINA SAHİP ÜLKELER BELLİ OLDU

en-yuksek-enflasyon-oranina-sahip-ulkeler-belli-oldu 2018 yılında en yüksek enflasyona sahip ülkeler belli olurken, listenin başına yüzde 789,5 oran ile Venezuela’nın yerleştiği görüldü.

ATATÜRK, 104 YIL ÖNCE GELİBOLU YARIMADASI'NDA DOĞAN BİR ÖNDERDİR

ataturk-104-yil-once-gelibolu-yarimadasinda-dogan-bir-onderdir- Ulu önder Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olarak Gelibolu’ya gelişinin 91.Yıldönümü Gelibolu Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen program ile kutlandı.

MUHARREM ERKEK’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI AÇIKLAMASI

muharrem-erkekin-30-agustos-zafer-bayrami-aciklamasi CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması.

ÖZGÜR CEYLAN; 30 AĞUSTOS, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN DOĞUM TARİHİDİR

ozgur-ceylan-30-agustos-turkiye-cumhuriyetinin-dogum-tarihidir CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Yüce Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun.

CEYLAN; 17 YILIN SONUNDA ÜLKEYİ GETİRDİKLERİ YER UÇURUMUN KENARIDIR

ceylan-17-yilin-sonunda-ulkeyi-getirdikleri-yer-ucurumun-kenaridir Özgür Ceylan; "Kimse kusura bakmasın, Bop Eş Başlanlığıyla övünenlerden ve onun sözcülerinden milliyetçilik dersi almayız."

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

trafik-kazalarinda-son-on-yilda-52-bin-95-kisi-yasamini-yitirdi Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi.

TÜRKİYE’DEKİ ERKEKLERİN YÜZDE 41’İ SİGARA İÇİYOR

turkiyedeki-erkeklerin-yuzde-41i-sigara-iciyor 2019 yılının başından bugüne kadar sigara ile ilgili 38 bin 403 basın haberi yapıldı.

TÜRKİYE’DE 3 MİLYON 643 BİN SURİYELİ MÜLTECİ YAŞIYOR

turkiyede-3-milyon-643-bin-suriyeli-multeci-yasiyor 2019 yılının başından bugüne kadar Suriyeli mültecilerle alakalı 25 bin 827 basın haberi çıkarken, geçen yıl bu rakamın 56 bin 673 olduğu görüldü.

GEÇEN YIL 323 BİN 918 KİŞİ TÜRKİYE’DEN GÖÇ ETTİ

gecen-yil-323-bin-918-kisi-turkiyeden-goc-etti 2018 yılında Türkiye’den göç eden kişi sayısı 323 bin 918 oldu.

INSTAGRAM KULLANIMINDA DÜNYA ALTINCISIYIZ

instagram-kullaniminda-dunya-altincisiyiz 2019 yılı verilerine göre dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülkeler belli oldu.

DÜNYANIN EN ÇOK ATIK BIRAKAN ÜLKESİ ÇİN OLDU

dunyanin-en-cok-atik-birakan-ulkesi-cin-oldu Dünyada atık krizine en çok sebep olan ülkeler belli olurken, Türkiye’nin bu listenin 10’uncu sırasında yer aldığı görüldü.

ÜLKELERİN İŞ GÜCÜ İSTATİSTİKLERİ BELLİ OLDU

ulkelerin-is-gucu-istatistikleri-belli-oldu Ülkelerin iş gücü istatistikleri belli olurken, Türkiye’nin 31,3 milyonluk iş gücüyle 20’nci sırada olduğu görüldü.

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ