TÜRKİYE HABERLERİ

TÜRKİYE’DEKİ ERKEKLERİN YÜZDE 41’İ SİGARA İÇİYOR

turkiyedeki-erkeklerin-yuzde-41i-sigara-iciyor 2019 yılının başından bugüne kadar sigara ile ilgili 38 bin 403 basın haberi yapıldı.

TÜRKİYE’DE 3 MİLYON 643 BİN SURİYELİ MÜLTECİ YAŞIYOR

turkiyede-3-milyon-643-bin-suriyeli-multeci-yasiyor 2019 yılının başından bugüne kadar Suriyeli mültecilerle alakalı 25 bin 827 basın haberi çıkarken, geçen yıl bu rakamın 56 bin 673 olduğu görüldü.

GEÇEN YIL 323 BİN 918 KİŞİ TÜRKİYE’DEN GÖÇ ETTİ

gecen-yil-323-bin-918-kisi-turkiyeden-goc-etti 2018 yılında Türkiye’den göç eden kişi sayısı 323 bin 918 oldu.

INSTAGRAM KULLANIMINDA DÜNYA ALTINCISIYIZ

instagram-kullaniminda-dunya-altincisiyiz 2019 yılı verilerine göre dünyada en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülkeler belli oldu.

DÜNYANIN EN ÇOK ATIK BIRAKAN ÜLKESİ ÇİN OLDU

dunyanin-en-cok-atik-birakan-ulkesi-cin-oldu Dünyada atık krizine en çok sebep olan ülkeler belli olurken, Türkiye’nin bu listenin 10’uncu sırasında yer aldığı görüldü.

ÜLKELERİN İŞ GÜCÜ İSTATİSTİKLERİ BELLİ OLDU

ulkelerin-is-gucu-istatistikleri-belli-oldu Ülkelerin iş gücü istatistikleri belli olurken, Türkiye’nin 31,3 milyonluk iş gücüyle 20’nci sırada olduğu görüldü.

TÜRKİYE SİGARA KULLANIMINDA DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ

turkiye-sigara-kullaniminda-dunya-dorduncusu Dünyada en çok sigara tüketen ülkeler belli olurken, Türkiye’nin listenin dördüncü sırasında yer aldığı görüldü.

TÜRKİYE’DE BAŞLICA ÖLÜM SEBEPLERİ BELLİ OLDU

turkiyede-baslica-olum-sebepleri-belli-oldu Yapılan son araştırmaya göre Türkiye’de başlıca ölüm sebepleri belli oldu.

TİYATROYA İLGİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR

tiyatroya-ilgi-her-gecen-yil-artiyor 2018 yılında sinema seyirci sayısında düşüş yaşanırken, tiyatro seyirci sayısının 2016-2017 sezonun da olduğu gibi geçen sezonda yükselişte olduğu görüldü.

EN ÇOK HABER TAKİP EDEN ÜLKELER BELLİ OLDU

en-cok-haber-takip-eden-ulkeler-belli-oldu Dünyada en çok haber takip eden ülkeler belli olurken, Türkiye bu listenin üçüncü sırasında yer aldı.

TÜRKİYE DÜNYA ASKERİ GÜÇ SIRALAMASINDA İLK 10 İÇERİSİNDE

turkiye-dunya-askeri-guc-siralamasinda-ilk-10-icerisinde Bu yıl açıklanan rapora göre Türkiye askeri güç sıralamasında 137 ülke arasından 9. Sıraya yerleşirken, 0,2089 puan aldığı kayıtlara geçti.

POŞET KULLANIMI YÜZDE 80 AZALDI

poset-kullanimi-yuzde-80-azaldi Türkiye’de "Sıfır Atık" uygulaması ile başlayan poşetlerin ücretlendirilmesinden sonra poşet kullanımının yüzde 80’e yakın azaldığı gözlemlendi.

KORAY AYDIN'DAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ "TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE"

koray-aydindan-secim-degerlendirmesi-tesekkurler-turkiye İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İstanbul seçimiyle ilgili bir açıklama yaptı.

DÜNYA NÜFUSUNUN YARISI İNTERNET KULLANIYOR

dunya-nufusunun-yarisi-internet-kullaniyor Geçtiğimiz yıl internet kullanımı yüzde 6 artarken 3.8 milyar insana ulaştığı görüldü.

TÜRKİYE DOĞAL GAZ İTHALATINDA DÜNYA ALTINCISI

turkiye-dogal-gaz-ithalatinda-dunya-altincisi Türkiye doğal gaz ithalatında 216 ülke arasından 6.sıraya yerleşirken, 55 milyar 130 milyon metreküp ithal ettiği görüldü.

ERASMUS 'WALLS AND BRIDGES' PROJESİ UYGULANDI

erasmus-walls-and-bridges-projesi-uygulandi "Walls and Bridges" isimli proje kapsamında İtalya'nın başkenti Roma, Pisa, Floransa, Siena ve Luca kentlerine geziler düzenlendi.

TÜRKİYE’DEKİ OTOMOBİLLERİN YÜZDE 37,87’Sİ LPG’Lİ

turkiyedeki-otomobillerin-yuzde-3787si-lpgli 2018 yılında Türkiye’deki araçlar yakıt türüne göre ayrıştırıldı.

ÇANAKKALE TABİP ODASI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

canakkale-tabip-odasi-basin-aciklamasi-yapti Çanakkale Tabip Odası tarafından yapılan açıklama da, "Savaşın, halk sağlığı sorunu olduğunu söylemekten vazgeçmeyeceğiz" denildi.

MOBİL İNTERNET HIZIMIZ 34,5 Mbps

mobil-internet-hizimiz-345-mbps En yüksek mobil internet hızının ise 67,3 Mbps ile Norveç’de olduğu kaydedildi.

ÖZGÜR CEYLAN'IN "1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI" MESAJI

ozgur-ceylanin-1-mayis-isci-bayrami-mesaji Ceylan, "AKP sınırsız sömürü düzeni için çalışmaktadır" dedi.