Google Translate Artık İnternete İhtiyaç Duymuyor!

google-translate-artik-internete-ihtiyac-duymuyor

İş hayatının ve günlük bilgisayar kullanıcısının vazgeçilmesi olan Google Translate (Çeviri), artık internetten bağımsız olarak çalışabilecek!
29 Mart 2013 Cuma 14:26

İnternet dünyasında en fazla çeviri yapılan platform kuşkusuz Google’ın Translate hizmeti. 66 dilde sunduğu çeviri desteği ile bir çok rakip sözlük sitelerinin adını unutturan Google, kullanıcıların sürekli yanında olabilmesi adına mobil platformlara uygun uygulamalar geliştirmişti. Google Play (Android) ve Apple Store’da yer alan “Google Translate” uygulamasının birçok kullanıcının ihtiyacını karşıladığı biliniyor.

Geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından uygulamanın yorum sayfasındaki izler sonucu Google yaptığı bir unutkanlık hatasını fark etti. Tabletlere ve Akıllı telefonlara uygun olarak geliştirilen çeviri uygulamasının yayınlandığı günden beri bir kez dahi güncellenmemiş olması, Google’ın artık bu hizmete önem vermediğinin düşünülmesine yol açtı.

Google yapılan negatif yorumları gördü ve dikkate aldı. Geniş bir güncelleme yapma adına kolları sıvayan Google uygulama geliştiricileri, artık Google Translate’in daha hızlı ve internet bağımlısı olmasına gerek kalmadığını duyurdu. Wi-Fi ağı veya 3G paketiniz olmasa dahi çeviri uygulaması Android platformunda aktif olarak çalıştırılabilecek.

Şimdilik sadece Android güncellemesiyle destek sunulan Google Translate, iOS’ta bir eksiklik görülmediğini savundu. Güncelleme anında tek yapılması gereken uygulamayı indirirken kendi dilinizi ve çeviri yapmak istediğiniz dil paketini de indirmek olacak.Google Translate’i buradan edinebilir veya güncelleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasından en güncel haberler için tıklayın!Kaynak: http://teknoloji.milliyet.com.tr/google-translate-artik-internete-ihtiyac-duymuyor-/internet/haberdetay/29.03.2013/1686809/default.htmEtiketler: Google , Apple , unutkanlık , internet , Android , Apple Store , olmasa , sadece , Anında


Haber okunma sayısı: 845Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER