Yaşam

TÜRKİYE’DEKİ ERKEKLERİN YÜZDE 41’İ SİGARA İÇİYOR

turkiyedeki-erkeklerin-yuzde-41i-sigara-iciyor 2019 yılının başından bugüne kadar sigara ile ilgili 38 bin 403 basın haberi yapıldı.

GEÇEN YIL 323 BİN 918 KİŞİ TÜRKİYE’DEN GÖÇ ETTİ

gecen-yil-323-bin-918-kisi-turkiyeden-goc-etti 2018 yılında Türkiye’den göç eden kişi sayısı 323 bin 918 oldu.

DÜNYANIN EN ÇOK ATIK BIRAKAN ÜLKESİ ÇİN OLDU

dunyanin-en-cok-atik-birakan-ulkesi-cin-oldu Dünyada atık krizine en çok sebep olan ülkeler belli olurken, Türkiye’nin bu listenin 10’uncu sırasında yer aldığı görüldü.

POŞET KULLANIMI YÜZDE 80 AZALDI

poset-kullanimi-yuzde-80-azaldi Türkiye’de "Sıfır Atık" uygulaması ile başlayan poşetlerin ücretlendirilmesinden sonra poşet kullanımının yüzde 80’e yakın azaldığı gözlemlendi.

RUSLARIN TATİL ROTASI DEĞİŞMİYOR

ruslarin-tatil-rotasi-degismiyor Rus turistlerin en çok tercih ettiği ülkeler açıklanırken, son 2 yıldır en çok Türkiye’yi ziyaret ettikleri görüldü.

HAVA KİRLİLİĞİ ÇOCUKLARDAKİ ASTIMI TETİKLİYOR

hava-kirliligi-cocuklardaki-astimi-tetikliyor Trafikte yaşanan hava kirliliğine bağlı olarak çocuklardaki astım hastalığının arttığı görüldü.

MAVİ BAYRAKLI PLAJ ÖDÜLLERİNİN GALİBİ ANTALYA OLDU

mavi-bayrakli-plaj-odullerinin-galibi-antalya-oldu 2018 yılının mavi bayrak ödülleri listesi açıklanırken, mavi bayrağa en çok Antalya plajlarının sahip olduğu görüldü.

TÜRKİYE’DEKİ ORTALAMA YAŞAM SÜRESİ 78,1

turkiyedeki-ortalama-yasam-suresi-781- Dünyadaki birçok ülkenin ortalama yaşam süreleri belli olurken, Türkiye’de beklenen güncel yaşam süresinin 78,1 yıl olduğu görüldü.

GEÇEN YAZ TURİZME 21 MİLYAR HARCADIK

gecen-yaz-turizme-21-milyar-harcadik 2018 yılının Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yurt içinde ikamet eden 24 milyon 999 bin kişi seyahate çıktı.

YILDA 35 KİLO ET TÜKETİYORUZ

yilda-35-kilo-et-tuketiyoruz Ülkelerin yıllık et tüketim miktarları belli olurken, Türkiye’de bir kişinin yıllık ortalama 35 kilogram et tükettiği görüldü.

AVRUPA’DAKİ SAĞLIKLI YAŞAM SÜRELERİ AÇIKLANDI

avrupadaki-saglikli-yasam-sureleri-aciklandi Avrupa ülkelerindeki kadın ve erkeklerin sağlıklı yaşam süreleri açıklandı.

DÜNYANIN EN ZENGİNİ JEFF BEZOS OLDU

dunyanin-en-zengini-jeff-bezos-oldu Dünya üzerindeki gelir dağılımını ve bununla birlikte servet sahibi insanları konu alan araştırmaya göre, dünyanın en zengin ismi Amazon’un sahibi Jeff Bezos oldu.

İSTANBUL’DAKİ YEŞİL ALAN ORANI YÜZDE 2,2

istanbuldaki-yesil-alan-orani-yuzde-22 Dünya üzerinde farklı şehirler sahip olduğu yeşil alana göre sıralanırken, İstanbul’un yüzde 2,2 oranla son sırada yer aldığı saptandı.

ÖZGÜR CEYLAN: ÇANAKKALE HASTANELERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

ozgur-ceylan-canakkale-hastanelerini-meclis-gundemine-tasidi Ceylan, Çanakkale'nin doktor açığını Sağlık Bakanına sordu.

GEÇEN YIL EN ÇOK 182’Yİ ARADIK

gecen-yil-en-cok-182yi-aradik 2018 yılının Eylül ayına kadar olan veriler incelendiğinde mobil hatlardan en çok hastane randevu numarası 182’nin tuşlandığı görüldü.

AVRUPA’NIN EN YOĞUN TRAFİKLİ ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU

avrupanin-en-yogun-trafikli-sehirleri-belli-oldu Avrupa kentleri arasında trafiği en yoğun olan şehirler belli oldu.

TÜRKİYE’NİN YAŞ ORTALAMASI 30,9

turkiyenin-yas-ortalamasi-309 2018 verilerine bakıldığında Türkiye’nin yaş ortalaması 30,9 olarak görülüyor.

KADINLAR ERKEKLERDEN UZUN YAŞIYOR

kadinlar-erkeklerden-uzun-yasiyor Dünya üzerindeki tüm ülkelerde kadınların erkeklerden daha uzun yaşadığı görüldü.

EN ÇOK BİZ UNUTUYORUZ

en-cok-biz-unutuyoruz Türkiye’de her 100 bin kişiden bin 192’sinin bunama hastalığına muzdarip olduğu anlaşıldı.

GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLİYORUZ

gunde-ortalama-3-saat-34-dakika-televizyon-izliyoruz 26 ilden 15 yaş ve üzeri 2 bin 600 kişi ile hazırlanan rapora göre, Türkiye’nin günde ortalama 3 saat 34 dakika televizyon izlediği görüldü.