Yaşam

ÇOCUKLAR ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYOR

cocuklar-engelleri-birlikte-asiyor Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Engelsiz Çocuk Buluşması Projesi kapsamında 81 ildeki Çocuk Hakları Temsilcileri, 2.550 engelli çocuk ve aileleri ile bir araya gelerek,

PANDEMİ’DEN ÖNCE VE SONRA YEMEK ALIŞKANLIKLARI

pandemiden-once-ve-sonra-yemek-aliskanliklari Yapılan bir araştırmayla pandemi öncesi ve sonrasında yemek yeme alışkanlıklarındaki değişimler gözler önüne serildi.

GIDANI KORU SOFRANA SAHİP ÇIK

gidani-koru-sofrana-sahip-cik T.C Tarım ve Orman Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü iş birliğinde ülkemizde gıda kayıplarını ve gıda israfını azaltma amacıyla "Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık" kampanyası

İDA DAYANIŞMA DERNEĞİ 'BİR MEŞE PALAMUDUNUN SİHRİ'

ida-dayanisma-dernegi-bir-mese-palamudunun-sihri İda Dayanışma Derneği tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

29 EYLÜL DÜNYA KALP GÜNÜ

29-eylul-dunya-kalp-gunu 30 dakika süreyle yapılan orta zorlukta aktiviteler, kalp hastalığı ve inme riskini azaltır.

GELİBOLU SALI PAZARI

gelibolu-sali-pazari Gelibolu'nun sosyal medya alışveriş topluluğu.

BABALAR GÜNÜ HARCAMALARI 3 KAT ARTTI

babalar-gunu-harcamalari-3-kat-artti Pandemi nedeniyle online alışverişlerde yükseliş sürerken, bu yıl Babalar Günü’nde de hediyelerimizi internetten aldık.

GELİBOLU DÜŞÜNCE PLATFORMU

gelibolu-dusunce-platformu Gelibolu Düşünce Platformu

ÇAN'DA GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLEDİ

canda-guvenli-surus-egitim-semineri-duzenledi Çan Belediye Başkanlığı, motosiklet kullanıcılarına yönelik "Gğvenli Sürüş Eğitimi" semineri düzenledi.

SU VE VİCDAN NÖBETİ KOORDİNASYON KURULU BASIN AÇIKLAMASI

su-ve-vicdan-nobeti-koordinasyon-kurulu-basin-aciklamasi Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu tarafından, Doğu Biga Madencilik Şirketinin sosyal medya reklamlarına ilişkin bir basın açıklaması yapıldı.

VERSATİL KALEM KULLANIM ALANLARI

versatil-kalem-kullanim-alanlari Son zamanlarda öğrenciler tarafından ortaya koyduğu performanslarla öne çıkan versatil kalem modelleri tercih edilmektedir.

TRAVEL SİSTEM BEBEK ARABASI

travel-sistem-bebek-arabasi Pegperego ile rahat bir şekilde satın alabileceğiniz bu arabalar çok amaçlı şekilde kullanılabilir.

GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK

gecen-yil-gunluk-ortalama-3-saat-34-dakika-televizyon-izledik Dünyada yaşanan dijitalleşme ile birlikte televizyon izleme oranları da düşerken, geçen yıl günde 3 saat 34 dakika televizyon izlediğimiz ortaya çıktı.

EN YÜKSEK KİRA HARCAMASINI İSTANBULLULAR YAPIYOR

en-yuksek-kira-harcamasini-istanbullular-yapiyor 2016, 2017, 2018 yıllarının toplam verileri incelendiğinde en çok konut ve kira, gıda ve alkolsüz içecekler ve ulaştırmaya harcama yapıldığı görüldü.

BÜLENT ÖZ VE PERSONELİNDEN KIZILAY HAFTASINDA ANLAMLI BAĞIŞ

bulent-oz-ve-personelinden-kizilay-haftasinda-anlamli-bagis Çana Belediye Başkanı Bülent Öz ve belediye personeli Kızılay Haftası dolayısıyla kan ve kök hücre bağışında bulundular.

FINDIKLI KÖYÜ KURU FASULYESİ ÇIKTI

findikli-koyu-kuru-fasulyesi-cikti Gelibolu Fındıklı köyünün tadıyla ünlü kuru fasulyesi yapılan hasadın ardından çıktı.

SU VE VİCDAN NÖBETİ KOORDİNASYON KURULU AÇIKLAMASI

su-ve-vicdan-nobeti-koordinasyon-kurulu-aciklamasi Su ve vicdan nöbeti koordinasyon kurulu bir basın açıklaması yaptı.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE ÜCRETSİZ EKSPERTİZ

sehit-ve-gazi-ailelerine-ucretsiz-ekspertiz Dynobil Oto Ekspertiz şehit ve gazi ailelerine süresiz ücretsiz hizmet veriyor.

BÜLENT ÖZ, ÇOMÜ ADD VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

bulent-oz-comu-add-ve-universite-ogrencileriyle-bir-araya-geldi Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğunun Çan Atatürk Şehir Meydanı'nda düzenlediği programa katılarak, öğrencilerle bir araya geldi.

KAHVALTI OLMAZSA OLMAZ

kahvalti-olmazsa-olmaz- Toplumumuzda kahvaltı çok büyük öneme sahiptir. Kurulan harika masalar etrafında toplanan geniş aileniz ile anılar yâd edilir uzun uzadıya kahvaltılar yapılır.