Yaşam

EN YÜKSEK KİRA HARCAMASINI İSTANBULLULAR YAPIYOR

en-yuksek-kira-harcamasini-istanbullular-yapiyor 2016, 2017, 2018 yıllarının toplam verileri incelendiğinde en çok konut ve kira, gıda ve alkolsüz içecekler ve ulaştırmaya harcama yapıldığı görüldü.

BÜLENT ÖZ VE PERSONELİNDEN KIZILAY HAFTASINDA ANLAMLI BAĞIŞ

bulent-oz-ve-personelinden-kizilay-haftasinda-anlamli-bagis Çana Belediye Başkanı Bülent Öz ve belediye personeli Kızılay Haftası dolayısıyla kan ve kök hücre bağışında bulundular.

FINDIKLI KÖYÜ KURU FASULYESİ ÇIKTI

findikli-koyu-kuru-fasulyesi-cikti Gelibolu Fındıklı köyünün tadıyla ünlü kuru fasulyesi yapılan hasadın ardından çıktı.

SU VE VİCDAN NÖBETİ KOORDİNASYON KURULU AÇIKLAMASI

su-ve-vicdan-nobeti-koordinasyon-kurulu-aciklamasi Su ve vicdan nöbeti koordinasyon kurulu bir basın açıklaması yaptı.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE ÜCRETSİZ EKSPERTİZ

sehit-ve-gazi-ailelerine-ucretsiz-ekspertiz Dynobil Oto Ekspertiz şehit ve gazi ailelerine süresiz ücretsiz hizmet veriyor.

BÜLENT ÖZ, ÇOMÜ ADD VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

bulent-oz-comu-add-ve-universite-ogrencileriyle-bir-araya-geldi Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğunun Çan Atatürk Şehir Meydanı'nda düzenlediği programa katılarak, öğrencilerle bir araya geldi.

KAHVALTI OLMAZSA OLMAZ

kahvalti-olmazsa-olmaz- Toplumumuzda kahvaltı çok büyük öneme sahiptir. Kurulan harika masalar etrafında toplanan geniş aileniz ile anılar yâd edilir uzun uzadıya kahvaltılar yapılır.

5 İN 1 CANPOLAT GÖMLEK

5-in-1-canpolat-gomlek Üst giyim dendiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi olan gömlekler, genellikle erkekler tarafından tercih edilse de kadınlar da bu gömlekleri giyiyorlar.

BELEDİYE ZABITASINDAN MARKETLERE GIDA KONTROLÜ

belediye-zabitasindan-marketlere-gida-kontrolu Çan Belediyesi zabıta ekipleri gıda satışı yapan marketleri denetledi.

ÇANAKKALE'NİN TAPUSUZ KÖYÜ ADATEPE

canakkalenin-tapusuz-koyu-adatepe CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Adatepe’nin bitmeyen tapu çilesine el attı.

YILMAZ REDÜKTÖR

yilmaz-reduktor Firmanın kuruluşu 1950 yıllarına dayanmaktadır.

ERKEK PANTOLON MODELLERİ

erkek-pantolon-modelleri Farklı kesim seçenekleri ile gardıropların en önemli parçaları arasında bulunan pantolonlar, günlük hayatınızda sıkça tercih edilen kıyafetlerden bir tanesidir.

BİR YASTIKTA 50 YILI DEVİRENLER

bir-yastikta-50-yili-devirenler Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, bir yastıkta 50 yıl geçiren çiftleri tebrik etti.

TÜRKİYE’DEKİ ERKEKLERİN YÜZDE 41’İ SİGARA İÇİYOR

turkiyedeki-erkeklerin-yuzde-41i-sigara-iciyor 2019 yılının başından bugüne kadar sigara ile ilgili 38 bin 403 basın haberi yapıldı.

GEÇEN YIL 323 BİN 918 KİŞİ TÜRKİYE’DEN GÖÇ ETTİ

gecen-yil-323-bin-918-kisi-turkiyeden-goc-etti 2018 yılında Türkiye’den göç eden kişi sayısı 323 bin 918 oldu.

DÜNYANIN EN ÇOK ATIK BIRAKAN ÜLKESİ ÇİN OLDU

dunyanin-en-cok-atik-birakan-ulkesi-cin-oldu Dünyada atık krizine en çok sebep olan ülkeler belli olurken, Türkiye’nin bu listenin 10’uncu sırasında yer aldığı görüldü.

POŞET KULLANIMI YÜZDE 80 AZALDI

poset-kullanimi-yuzde-80-azaldi Türkiye’de "Sıfır Atık" uygulaması ile başlayan poşetlerin ücretlendirilmesinden sonra poşet kullanımının yüzde 80’e yakın azaldığı gözlemlendi.

RUSLARIN TATİL ROTASI DEĞİŞMİYOR

ruslarin-tatil-rotasi-degismiyor Rus turistlerin en çok tercih ettiği ülkeler açıklanırken, son 2 yıldır en çok Türkiye’yi ziyaret ettikleri görüldü.

HAVA KİRLİLİĞİ ÇOCUKLARDAKİ ASTIMI TETİKLİYOR

hava-kirliligi-cocuklardaki-astimi-tetikliyor Trafikte yaşanan hava kirliliğine bağlı olarak çocuklardaki astım hastalığının arttığı görüldü.

MAVİ BAYRAKLI PLAJ ÖDÜLLERİNİN GALİBİ ANTALYA OLDU

mavi-bayrakli-plaj-odullerinin-galibi-antalya-oldu 2018 yılının mavi bayrak ödülleri listesi açıklanırken, mavi bayrağa en çok Antalya plajlarının sahip olduğu görüldü.