GELİBOLU GASTE HABER SİTESİ SATILIKTIR

Çevre Gününde Anlamlı Çevre Temizliği

cevre-gununde-anlamli-cevre-temizligi

Çevre Gününde Hamzakoy Sahilinde Temizlik Yapıldı.
06 Haziran 2013 Perşembe 12:23

Çevre gününde Hamzakoy sahilinde temizlik yapıldı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Gelibolu Yarımadası Katı Atık Yönetim Birliği tarafından Hamzakoy sahilinde temizlik yapıldı. Aynı zamanda Birlik Başkanı olan Gelibolu Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar ile Gelibolu Tarih ve Çevre Koruma Derneği üyelerinin de katıldığı etkinlikte, namık kemal Ortaokulu öğrencileri sahil temizliği yaptılar.

Belediye Başkanı Özacar, "Dünya Çevre Günü'nün bilinçli nesiller yaratılmasına katkı sağlamasını umuyorum. İlçede yaşayan herkesin doğaya saygılı olduğu bir Gelibolu'yu oluşturmak ve sürdürülebilirliği sağlamak için elimden gelen gayreti gösteriyorum" dedi. 

Gelibolu'da Çevre Günü etkinlikleri, Tarih ve Çevre Koruma Derneği tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ve saygı duruşuyla devam etti. 

Dernek Başkanı Güneş Şahin, "Sürekli yaşadığımız yere adını veren, etrafımızdaki dağların, ovaların, denizlerin, ormanların, göllerin, ırmakların, çayırların, genel ifadesi olan çevre kelimesi ne yazık ki günümüzde anlamını hızla yitirmekte. Çevre bilinci globalleşen ve kapitalleşen dünya düzeniyle her geçen gün yok olmaktadır" dedi. Haber okunma sayısı: 2724Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ