KİLİSE

Hasip Sarıgöz (Konuk Yazar)

Hasip Sarıgöz (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Kiliseleri pek seven AKP'nin (Müslüman) Cumhurbaşkanı, bugün de Cumhuriyet tarihinin ilk Süryani Kilisesi'nin temelini bizzat attı!

Süryani Kadim Vakfı Başkanı Sait Susin: “Cumhuriyet tarihinde bir ilki yaşıyoruz. Temeli atılan bu kilisenin, özellikle izinleri konusunda Cumhurbaşkanımızın çok büyük destekleri oldu." dedi.

Bu kilise meselesi açılmışken, Devlet istatistik Kurumu Anadolu’da açılan kiliseler konusunu ve Hıristiyanlaştırılan Müslüman Türk gençleri konusunu görmezden geldiği için güncel rakamları tam olarak bilemiyoruz.

Fakat elimizde çeşitli veriler de yok değil.

Güneş Gazetesi’nin 08 Kasım 2010 tarihinde manşetten verdiği “Satılık Tarihi Camii” başlıklı habere göre; 2003’ten 2010’a kadar geçen 7 yıl gibi kısa bir dönemde, Türkiye’de tam 37.000 kilise veya ev kilise hizmete açılmıştır. Psikolojik Savaş kitabının yazarı Tahir Tamer Kumkale’ye göre, bu kiliselerin 30.000’e yakını; 2005 / 2007 yılları arasında, 2-3 yıl gibi kısa bir sürede açılmıştır.

En son olarak da, 2012 yılında 4’üncü Kocaeli Kitap Fuarı’nda bir konuşma yapan Araştırmacı Yazar, Gazeteci ve Belgesel Programcısı Banu Avar; “Türkiye’de 54 binin üzerinde kilise ve ev kilisesi olduğunu ve bu kiliselerin en yaygın olduğu illerin başında da İzmit’in geldiğini” söylemiştir.

Bütün bu haber ve demeçlerin hiçbiri şimdiye kadar tekzip edilmiş değildir.

Takdir Büyük Türk Milleti'nindir.

 

İzlenme: 279 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ