2016 Dilekleri

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Yeni bir yıla daha girdik. Hepimiz her zamanki gibi hayaller kurduk, güzel hedefler belirledik ama bu hedefleri gerçekten de gerçekleştiriyor muyuz ?

Ne kadar çok hedefler koyarsak o kadar mutlu oluyoruz başlangıçta; ancak zaman geçtikçe ve hedefler teker teker azalmaya başladıkça yine sinir bozukluğu içerisinde, gelecek seneye bırakıyoruz umutlarımızı.

Peki, ya gerçekleştirdiğimiz hedefler ? İşte işin en güzel kısmı burası. Kimi istediği kiloya ulaştığında seviniyor, kimi işiyle ilgili istediği başarıyı yakaladığında, kimi ise başka şeyleri başardığında.

Bu sene fark ettiğim bambaşka bir konu var. Çoğu kişinin dilekleri değişmiş durumda. Eskiden kişisel dilekler ve hedefler belirlenirken, artık durum değişmiş ve çoğu kişi barış ister duruma gelmiş.

Önceden istenmiyor muydu? Elbette dilerdik, ancak hiç bu kadar ciddi olmamıştık, çünkü dünya hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı! Tabii ki önceden de savaşlar ve terör saldırıları oluyordu ve insanlar kibirlerini bir kenara atmadığı sürece de devam edecek ama sanırım hiç bu kadar imkana sahip olmamıza rağmen, kendimizi savunmasız hissetmemiştik.

Neden insanların bu kadar bencilleştiğine bir anlam veremiyorum. Dünyanın bize ait olmadığını her defasına unutuyoruz. Dikilen evler, yapılan iş merkezleri, oteller vs. tonlarca para harcanıyor. Hırs ile aç gözlülük birleşince de felaket beraberinde geliyor. Ya doğa ana alıyor intikamını, ya da başkaları.

Gelin artık bırakalım şu hırsı, zaten hayat kısa, bakın annem gideli 4 sene olmuş, hala dünkü gibi taze. Hala çok özlüyorum ve 40 sene de geçse bu özlem asla bitmeyecek. Bakın artık komşuluk bile kalmadı, herkes birbirine şüphe ile bakıyor. Bırakalım tüm bunları, eski günlerimize geri dönelim.

İçimizde korkunun olmadığı, egolarımızı yarıştırmadığımız, sevdiklerimizle bir araya geldiğimizde kahkahalarla eğlendiğimiz o güzel naif günlere dönelim. Bırakalım betonun yerini yine yeşillik alsın, o temiz oksijeni içimize çekelim.

Dışarıda kışın ortasında donan canlara sıcak bir yemek ve kıyafet verelim.

En son, hiç tanımadığınız biri için ne yaptık ? Hatırlayan var mı ?

Hadi bu sene huzurun ve hoşgörünün senesi olsun. Yıkalım ön yargıları ve saygı duyalım birbirimize.

Herkese tekrar iyi seneler.

İzlenme: 1164 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ