Genetik Diyeti

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

                Uzun yıllardır etrafımda bir sürü arkadaşım diyet ile uğraşıyor ve eminim ki sizlerin de çevrenizde bu çokça fazladır.

Gözlemlerime göre de ne kadar başarılı olanlar olsa da bazılarında tek bir gram bire eksilme olmuyor veya verdikleri kiloları anında geri alıyorlar. Şimdi bunun nedenini çözdüler.

Aslında çok basit bir şekilde çözülen bir formül varmış. Gen(etik) diyeti.

Bu da nedir diye soracaksınız. Dünya son günlerde bunu konuşuyor, bazı ünlüler de bunu uyguluyor.

 

Henüz her yerde yapılmıyor ama Avrupa’da başta Avusturya ve Almanya’da olmak üzere Amerika’da da bazı yerlerde uygulanan bir yöntem. Üstelik de çok kolay.

Yapılan işlemi kısaca açıklayayım. Öncelikle bunu yapan bir yeri buluyor ve gidiyorsunuz, sizin kilonuzu ve beden ölçülerinizi alıp vücudunuzdaki yağ oranını ölçüyorlar ve ardından ağzınızdan svab örneği (ucu pamuklu çubuklardan) ile DNA’nızı alıyorlar ve analize gönderiyorlar.

Yaklaşık iki hafta sonra elinize analiz sonuçları geliyor ve vücudunuzun neyi yağa dönüştürdüğünü öğreniyorsunuz.

Örneğin vücudunuz karbonhidratı yağa çeviriyor ama protein seviyenizi normal algılıyorsa istediğiniz kadar et yiyebilirsiniz ama karbonhidrattan uzak durmalısınız. Tam tersi de çıkabilir elbette o zaman istediğiniz kadar ekmek veya pilav yiyebilirsiniz. Yıllarca bu önemli detayları bilmediğimiz için yanlış diyetler uygulayıp en lezzetli yemeklerden mahrum kalan insanlar oldu.


Tabii ki bu burada bitmiyor aynı zamanda size belli egzersizler de veriliyor ve bunları uyguladığınızda hem istediğiniz kadar yemek yiyebiliyorsunuz hem de kısa sürede mükemmel bir vücuda sahip oluyorsunuz. Fiyatı aşağı yukarı 250 Euro civarında ama uyguladığınız diyetlerde harcadığınız onca paradan daha uygun olduğunu kabul etmelisiniz.

Sonuçta bir kez yapılan bu test ile bünyeniz neyin doğru seçim olduğunu size söylüyor.


Bunun deneyini yaptılar ve sonuçlar çok başarılı çıktı. Bazı kişiler buna itiraz etse de sonuçların doğru olduğunu kanıtladılar.

Türkiye’de de yavaş yavaş uygulanmaya başlandığını duydum ancak nerelerde yapıldığını tam olarak bilmiyorum.

Duyduğum kadarıyla en son, örnekler yurtdışında analiz ediliyordu.


Her ne kadar az duyulmuş olsa da umuyorum ki yakında Genetik diyeti hakkında daha çok şey duyarız ve bir sürü insan aç kalma pahasına yapılan diyetlerden kurtularak kendilerine uygun olan besinleri alarak istedikleri vücudu elde ederler.

İzlenme: 1146 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR