Gidişat

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Bir kaç ay önce güzel bir parfüm reklamı gördüm, sevdiğim de bir marka olduğu için gidip fiyatını sorayım dedim, 300 TL dediklerinde neredeyse dudağım uçukluyordu. İnanamadım, çünkü Avrupa’ daki fiyatına baktığımda 30 Euro yazıyor. Bizimkiler yanına bir sıfır eklemişler ve böyle piyasaya sürmüşler.

          Parfümlere bayılırım, annem hayattayken bana alırdı ben de hep temkinli davranıp azar azar sıkar, idareli kullanırdım. Daha sonra burada fiyatlar pahalı geldiği için (tabii benim baktığım dönemde bu kadar uçuk değildi fiyatlar) açık parfüm denedim, ancak hiç bir zaman için rahat edemiyor. Evet, bakanlıktan onaylı deniliyor ama yine de cildime sıkmıyorum, kıyafetime sıkmayı tercih ediyorum, sonuçta bir kimyasal söz konusu. En son bir parfüm sorduğumda açık parfümün de zamlandığını gördüm. Anlayamıyorum, ne kadar para meraklısı bir ülke haline geldik, ekmek bile kaç lira oldu.

Her şeye zam zam zam. Fırıncı en son "Uzun zamandır yoksunuz, nerelerdeydiniz?" diye sorduğunda, "Evde ekmek yaptım, hem daha sağlıklı, hem de daha ucuza geliyor" diyemedim. Artık gerçekten de fenalık geldi. E hal böyle olunca sahtekarlar çoğaldı, sonra da sahte içki, zehirli boyalı ucuz kıyafet ve ayakkabılar vs. arttı, bunun neticesinde ölümler de çoğaldı. Peki değer mi? Haberlere artık bakamıyorum, çünkü her gün vahşet, her gün kötülük. İçimdeki umut ışığı sönmek üzere ama direniyor işte bir şekilde. Parfümden bakın nerelere geldik ama hepsinin ortak noktası belli: Para.

          Bu arada bahsetmiş olduğum üzere Çomü ile gerçekleştirmiş olduğumuz röportajı bu sayfadan bulabilirsiniz. (Sayı 6 Sayfa 11)

http://gazete.comu.edu.tr/

Ayrıca Üniversite’nin radyosu olan Radyo Ton nam-ı diğer Kampüs FM 4. Sihirlimikrofon Radyo Ödülleri’ne aday. Gelibolu olarak destek olalım, oy verelim.

http://www.sihirlimikrofon.org/

İzlenme: 969 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ