HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRANLAR

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

          Günümüz zorluklarına rağmen, hayatımızı kolaylaştıran bazı şeylere değinmek istiyorum. Son bir kaç yılda inanılmaz bir şekilde büyüyen sanal alışveriş ortamı gerçekten de çok büyük bir rahatlık oldu. Tabi her sayfaya güvenmek yanlış olur. Genel olarak kurumsal sayfaları tercih etmek gerekiyor. Bu aralar özellikle de indirimler varken fırsatları kaçırmayın derim; ancak dikkat! Bazı sayfalardaki fiyatları iyi araştırın, zira fırsatçılık yapmaya çalışanlar da çok fazla. İndirim yaptık diyerek bindirim yapmaya çalışanların sayısı yeni yasadan dolayı azalmış olsa da, karşımıza çıkıyor.

          Bir dönem devamlı olarak kullanmış olduğum bir sayfa batmanın eşiğine mi geldi, sistemi mi çöktü, bilemiyorum. Siparişleri insanlara ulaştıramadığı için herkes mağdurdu. Ben de bunu fark etmeden bir sipariş vermiştim, sonra yorumlara bakınca şoke olmuştum. Okuduklarıma göre, insanlar aylardır siparişlerini alamıyordu. Ben de hemen firmayı aradım ama açan olmadı. Sonra siparişini verdiğim markanın yönetimine ulaşıp durumu anlattım ve hop ertesi gün kargom yola çıktı. Bu benim şansımdı sanırım. Yani biraz da yorumlara bakıp, durumu takip etmek gerekiyor. Hangi firmanın ne olacağı, belli olmuyor.

Bu arada, bahsettiğim sayfa, bu ay itibariyle kapatıldı. Bağlı olduğu firma, bu kararı almış. Durum düşünülünce, böyle olacağını tahmin etmek pek de zor değildi aslında.

          Her neyse, geçen gün kurumsal bir firmadan, son olarak salon düzenlemem için internetten perde siparişi verdim, çok da güzel çıktı. Sırada kanepe kılıfı siparişim var. Eskiden uygun ve yeni gibi olsun diye kanepelerimizi döşemeciye verirdik ama günümüzde bakıyorum da, yeni kanepe fiyatı istiyorlar resmen. Neyse ki artık alternatifler çok. Dekorasyon ve mobilya konusunda gerçekten de insanın parası olsa seçenekler ve modeller inanılmaz güzel. Ben kendimi bu alanda kaybetmek isterim doğrusu.

          Diğer bir sırada olan şey ise eski eşyalarımdan kurtulmak, tabi biraz da olsa para kazanabilirsem, en azından yeni bir şey alırsam, bu şekilde kendimi döndürürüm diye düşünüyorum. Bu çıkan 2. el sayfaları biraz hayal kırıklığı yarattı diyebilirim. Reklamlardaki gibi şak diye satılmıyor hiçbir şey; çünkü ikinci eli sıfır eşya gibi bekliyor insanlar. Beklentileri biraz fazla yüksek. Spotçular ise fiyatları inanılmaz öldürüyorlar ama ses çıkmazsa, eninde sonunda onları arayacağım. Bu hafta elden çıkarılacakları listeleyip, sonrasına bakacağım. Antika ve manevi değeri olan şeyler elbette bu listeye dahil değil! Bir dönem neyi versem, neyi elden çıkartsam diye düşünüp duruyordum. Şimdi, neredeyse her şeyi listeye koydum. Çok fazla eşyayı sevmiyorum. Bakalım, bunun heyecanı içerisindeyim. Evle uğraşmayı, daha doğrusu yenilemeyi seviyorum. Şuanda yeni renk ile dünyanın en mutlu insanı oldum diyebilirim. Size de tavsiye ederim. Döşemecilere de buradan sesleniyorum. Lütfen fiyatları normale döndürün!

          Yaza maalesef üzücü haberlerle başladık, umarım ki artık bu kötü olaylar bir son bulur ve artık gözyaşı dökülmez.

İzlenme: 710 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR