Anket : GELİBOLU'NUN EN ÖNEMLİ SORUNU HANGİSİDİR? Tıklayınız

KAFA SESİM DİYOR Kİ!

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Açıkçası bu yazıya nasıl başlayacağımı bilmiyorum, çünkü şuanda etrafımdaki inşaat sesinden, kendi kafamdaki sesleri duyamıyorum.

          İşte yaza girişimizi yapıyoruz, gürültü ve kalabalığa doğru gidiyoruz. Bu aralar heyecanla inşaat yasağının yürürlüğe girmesini bekliyorum yine. Zaten bir yandan polenlerle verdiğim savaş, diğer tarafta da gürültü beni deli ediyor. En azından havalar güzelleştiği için dışarı kaçabiliyorum diyordum, dünden beri fırtınadan uçuyoruz.

Sanırım bir şey demeyeyim ben artık. Kitap aldım, okuyamıyorum gürültüden. El mahkum televizyonu açtım ama programlar da içimi kararttı. Sabah güne Yaprak Dökümü ile başlayıp Kavak Yelleri ile devam ediyorum bazen.

Can sıkıntısı işte. Müge Anlı’ya bakıyordum ama iki aydır bir tane dava üzerindeler ve gram ilerleme yok, ee havalar da ısındıkça başka bir şey arıyor insan. Biraz huzur mesela ama şuanda matkabı beynime dayamışlar gibi hissediyorum.

Yakında tüm diziler sezon finali ya da final yapar ve yeniden saçma sapan programlar başlar. Yineliyorum, eski dizi ve çizgi filmleri yayınlasınlar eskisi gibi. Bu aralar eskileri özlüyorum.

Hele şu yeni yapımları gördükçe, daha da çok özlüyorum. Konu mu bulamıyorlar, anlayamıyorum. Hep aynı olaylar, hep aynı sonlar. Hiçbir yaratıcılık kalmadı. Son günlerde olan tek güzel gelişme, izdivaç programlarına gelen yasak oldu. Herkes heyecanlandı. Umarım o saatlerde eskisi gibi türk filmleri veya çizgi film kuşağı verirler.

Bunun ötesinde herkes aslında o eski aile dizilerini ne kadar çok özlemiş olduğunu anladı. O kadar teknolojiye esir olduk ki, o kadar arkadaşlarımızdan uzaklaştık ki, o eski güzellikleri unuttuk. Eskiden ailecek televizyonun başına geçer, dizileri beraber izlerdik. Günümüzdeki dizileri çocukların izlemesi neredeyse mümkün değil. Çevremde bunu gözlemliyorum.

En azından, şu eski dizileri veren kanalların çoğalması lazım diye düşünüyorum. Bunu yazarken inşaat tam gaz devam ediyor. Artık seslerden konsantre olamıyorum, bu nedenle bu haftalık bu kadar diyorum ve herkese güzel bir hafta diliyorum. İçten içe de, keşke elektrikler falan kesilse de gürültü falan kalmasa diyorum.

İzlenme: 939 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Gelibolu'nun En Önemli Sorunu Hangisidir?

Gelibolu'nun En Önemli Sorunu Hangisidir?

Ankete Katıl Sonuçlar