Oyun Önerisi - Until Dawn

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Son zamanlarda gördüğüm en güzel oyunlardan birini anlatmak istiyorum size. Biliyorsunuz ki gerilim hastası biri olarak sık sık film önerisinde bulunuyorum ve gerilim kitabı yazıyorum, ancak bu sefer bir oyundan bahsedeceğim. Adı : Until Dawn.

Aslen Playstation 3 için düşünülmüş; fakat kalite açısından kaldıramayacağına karar verilip sonrasında Playstation 4 için yapılmış.

Konusu ise klişe olmakla birlikte bana çok güzel geldi. Bir dağ evinde toplanan gençler ve etrafta dehşet saçan bir katil.

Bu oyunun en güzel tarafı da sizin yönetiyor olmanız. Vereceğiniz kararlar oyunun gidişatını etkiliyor, dolayısıyla oyunu tekrar tekrar oynayabilirsiniz, bu açıdan da mükemmel bir şey kanımca. Filmlerde nasıl hep "Yukarı kaçma! Oraya saklanma! Ay, yakalanacak! Kaşınıyor!" diye bağırmaz mıyız? İşte bu sefer bağırmadan kendiniz seçeceksiniz yolunuzu.

Biz eşimle oyunu 3 güne bölerek oynadık. Özellikle de geceleri oynadık, çünkü karanlıkta oynamak çok daha etkili oluyor. Özellikle de ses sisteminiz varsa daha da etkili sonuç alabilirsiniz. Oyunun bir yerinde kedim Makbule de bizimle birlikte yerinden sıçradı. Yani oyun kedilere de uygun. Şaka bir yana, oynanışına gelecek olursam, oynaması da gayet rahat. Benim gibi panikle oynayanlar için gayet ideal bir oyun. Kırk tane tuşa aynı anda basmanızı gerektirecek bir durum yok ortada. Tabii oyunun bir diğer tarafı da seçim yapan kişinin psikolojisini iyice tanımanız. Bazı seçimleriniz arkadaşlarınızı korkutabilir. Benim seçimlerim sonrasında oyunda kurtulan sadece iki kişi oldu. Bu seçimlerden sonra eşim benden biraz korkmuş olabilir. "Ne yapayım" dedim, çok konuşuyorlardı.

Oyun tahmin edilenin üzerinde bir ilgi görünce firma ikinci bölümü yapma düşüncesini tartışmaya başlamış. Kesin bir şey söyleyebilirim, o da: bu oyun koleksiyonlar arasında yerini alacak! Fiyat olarak yüksek gelebilir ama günümüzde çoğu oyunun fiyatı yüksek olduğundan, bu oyun, verilen parayı kuruşu kuruşuna hak ediyor!.

Eğer oyunu almam çok zor diyorsanız internet üzerinden oynadıkları oyunu paylaşan kullanıcılar var. Bir film gibi video izleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, her kullanıcıya göre hikaye farklılıklar gösterebilir.

Dediğim gibi, oyunda yapılan her seçim gidişatı fena etkiliyor.

Biz oyunu o kadar sevdik ki, bitirir bitirmez baştan başladık ve başka seçimler yaptık. Şimdi eşim oynuyor ama aramızda kalsın, o benden daha iyi niyetli.

Bu haftalık bu kadar. Herkese güzel haftalar dilerim. Baharın tadını çıkartın!

İzlenme: 956 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ