Pek Yakında

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Bu hafta Cem Yılmaz’ın yeni vizyona girmiş olan “Pek Yakında” adlı filminden bahsetmek istiyorum.


Çıkar çıkmaz sinemaya gittiğimizde, acaba nasıl bir filmle karşılaşacağız sorusu vardı kafamızda; çünkü herkes farklı yorumlar yapıyordu. Kimisi hiç beğenmemiş, kimisi ise bayılmıştı. Devamlı bir karşılaştırma vardı. G.O.R.A’ya mı benziyor, yoksa Hokkabaz filmine mi, bunu konuşup duruyorlardı.


Çoğu kişi arasında bir film olmuş dese de biraz daha farklı olduğunu söylemeliyim.


Fragmandan ve anlatılanlardan sakın yola çıkarak kafanızda bir şey kurmayın, çünkü sonuç dram oluyor ve doğal olarak gitmemeyi isteyebiliyorsunuz ama öyle değil!


Biz eşimle filme bayıldık. Hiç öyle dramatik ve iç karartıcı bir film değil, tam tersine bir kaç bölüm hariç, ki bunlar da yaşamın içinden unsurlar olduğu için normal, gayet eğlenceli.

Hatta o kadar eğlenceli ki kimi yerlerde karnımıza gülmekten ağrı girdi.


Zaten açık konuşayım ben öyle eleştirmenlerin yazılarına göre filmlere giden biri değilim. Şu Memlekette tek sevdiğim film eleştirmeni Mehmet Açar. Bir tek ona güvenirim ama bazıları var ki eleştiri değil resmen karalama kampanyası yapıyorlar.


Onlara göre filmlerde herhalde yirmi dakika bir vazoyu çekmek gerekiyor. “Sanat” diye diye insanları en kötü filmlere yönlendirip, güzel filmlerden mahrum ediyorlar. Bu nedenle isterseniz yine okuyun ama hiçbir zaman başkasının negatif eleştirisine ve aynı zamanda aşırı pozitif eleştirilerine kulak asmayın. Bunlar sadece beklentileri düşürür veya fazla yükseltir ve siz filmin tadını alamazsınız.

İsterseniz benim yazdığımı bile umursamazsınız ama size tek tavsiyem, bu filmi izleyin ve kim haklıymış siz karar verin.

 

Filmin konusu bir kere çok güzel. Karısıyla barışmak için çabalayan bir adam ve bunun için çevirdiği film ve yaptığı oyunlar. Kadroyla ilgili hiçbir şey söylemiyorum, muazzam bir kadro. Cem Yılmaz’ın yazıp, oynadığı ve de yönettiği bu film gerçekten de çok güzel olmuş.

Bir tek Arzu karakterine biraz gıcık olduğumu belirtebilirim, onun da bir nedeni var.


Filmi izleyince anlarsınız.

Mekanlar ve kostümler de bir şahane.

Eğer siz de kafa dağıtmak istiyorsanız bu filme mutlaka gidin. İlk gün 62.000 gişe yapmış haberlerini de ciddiye almayın. Sonuçta bu yazıyı yazanların tavsiye ettiği filmlerin gişesi 5000’i bulmuyor!


Cem Yılmaz’dan bahsediyoruz, o sayı katlar.

Eski Yeşilçam filmlerinin tadında, Cem Yılmaz’ın katkısıyla işte karşınızda “Pek Yakında”.

İzlenme: 1028 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR