Rio 2016

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Malum olaylardan dolayı pek yazasım gelmiyor içimden, hatta Eylül sonuna kadar yazmayacaktım ama Olimpiyatlar nedeniyle araya girmem gerekiyormuş gibi hissettim.

Geçtiğimiz günlerde start verilen Rio 2016 Olimpiyatları herkes adına çok sıkıntılı başladı. Öncelikle yayın hakkı konusunda son dakikaya kadar herkesi tedirgin eden bir durum vardı. "Acaba yayınlanacak mı?" sorusuna TRT son anda yetişti ancak bu sefer de saat farkı nedeniyle sabaha karşı naklen yayınlanan müsabakaları kaçıranlar tekrar bulamama şokuyla karşı karşıya kaldılar. Bu da yine Brezilya kaynaklı bir problem ama biz izleyiciler için hiç de güzel olmadı. Yapılan birçok müsabakayı bu nedenle kaçırdık ve özetlere mahkum olduk.

Bunun dışında başka bir eleştirim ise Olimpiyatları yayınlayan TRT’nin gündüzleri yaptığı futbol sohbetidir. Yahu Lig başlayınca yaparsınız, zaten yüz tane kanal yapıyor futbol programı. Bu aralar yayın hakkını aldığınız Olimpiyatlara odaklansanız da, biz de biraz izleyebilsek. İzleyebilsek derken de ikinci eleştirime geleceğim.

Yapılan Özet Olimpiyat programlarında müsabakalar maalesef çok kısa görüntülerle veriliyor. Genelde konuşma ön planda ve bu da belli bir süre sonra insanı sıkıyor. Eurosport gibi keşke bir kanalda bir müsabakayı, diğer kanalında da başka bir müsabakayı verselerdi de en azından seçimimiz olsaydı. Şimdiye kadar izleyebildiğim, bizim de yarıştığımız müsabakalar genelde basket maçlarıydı. Bunun dışında ise okçuluk ve halteri rahat izleyebildim. Ne tenis, ne yelkenli, ne de sporcularımızın diğer yarışlarına tanık olamadık maalesef.

Okçumuz Mete Gazoz hakkında bir şey söylemek istiyorum. Böyle genç ve pırıl pırıl sporcular gördüğümde çok seviniyorum. Özellikle de umut vaat eden yarışmacıları sonuna kadar destekliyorum. Kendimden biliyorum zamanında yurtdışında atletizm yapmışlığım var, Türkiye’ye tekrar döndüğümde devam etmek istemiştim ama o zaman hiç kimse destek olmamıştı. Ulaştığım yerler umursamamıştı. Bu nedenle önemlidir destek.  Öyle kolay yetişmiyor sporcu.

Kabul etmek lazım, futbol, basket ve voleybol alanında daha fazla destek var. Kendi içimizden sporcu çıkartmak çok önemli. Ülkemize katkıda bulunan yabancı kökenli sporculara elbette çok teşekkür ediyorum. Sayelerinde güzel dereceler alıyoruz ama gönül ister ki daha fazla sporcumuz çıksın. Dün gece Türkmenistan asıllı halter dalında yarışan ve ülkemize gümüş madalya getiren Daniyar İsmailov’u da tebrik ediyoruz. Birinciyle arasında sadece 1 kiloluk fark var, yani altın madalyayı kılpayı kaçırdı.

Diliyorum ki hem yayınlar artar, hem de başarımızın devamı gelir. Heyecanla atletizmi bekliyorum. Umarım yayınlanır, yoksa gerçekten de isyan edeceğim!  Zaten havalar aşırı sıcak ve bunaltıcı, bari bunu çok görmesinler bize.

Herkese iyi yazlar!

İzlenme: 752 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ