Anket : GELİBOLU'NUN EN ÖNEMLİ SORUNU HANGİSİDİR? Tıklayınız

Sevmediğim Sözler

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Evet, herkesin hayatta sevmediği sözler vardır. Bu hafta bunlara değinmek istedim. Bakalım siz de bu cümlelere katılacak mısınız? Sıralamaya başlayayım.

Bu kadar yemeğe nasıl böyle zayıf kalabiliyorsun? Ben bıktım, insanlar sormaya bıkmadılar. Üstelik aldıkları cevap karşısında da hep sinir oluyorlar. Şimdi benim metabolizma hızlı yakıyor ablacım, ayrıca da genetik bir şey. Rahmetli annem de inceydi. Ne yapayım, ne kadar yersem yiyeyim, sadece belli bir kiloya kadar çıkıyorum. Yani ölüm orucunda falan değilim. Bu arada bana sallarken yedikleri pastayı, dürümü de görmüyorum sanıyorlar.

Çocuk yok mu? Neden Çocuk yapmıyorsunuz? İşte bu en can alıcı sorudur. Herkes düşünmeden bu soruyu sorar. Maddi açıdan zorlar mı? Ya da sağlık açısından mümkün mü? Kimse düşünmez. Bana gelince, benim için büyük tehlike, dolayısıyla yasak. Gerçi dünyanın gidişatına bakacak olursak zaten istemezdim. Geleceği pek parlak göremiyorum çünkü.  Ayrıca ömür boyu konuşamayacak olan, sevgiye muhtaç can çocuklarım var benim. Zaten üç çocuk annesiyim ve çok mutluyum. Lütfen bu soruyu artık sormayın. Bazı insanlar anneliği tadamadan ölecekler ama bu annelik iç güdüleri yok demek değildir. Sadece doğurmak annelik değildir. Lütfen biraz dikkat!

Dur bak bende çok ilginç hikayeler var. Anlatayım, roman yaz. İşte en sevmediğim sohbet bu. Yazarların kendine özgü bir tarzı olduğunu kavrayamayan insanlar. Yaz kızım modunda olduğumuzu sanıyorlar. Hayalgücü ve ilhamın ne olduğunu bilmiyorlar. Ama normal. Bu soruyu soranlar zaten genelde kitap okumayan insanlar.

Ama artık cevabımı buldum. “Cinayet var mı işin içinde?” diye sorduğum an susuyorlar. Ne yapayım. Korku ve cinayet romanı yazıyorum ben!

Ay evde hayvan beslenir mi? Hasta olacaksın! 
Bir deli eden soru daha. Hayatında hayvan beslememiş ama her şeyi bildiğini sanan gereksiz insanlar. Yahu birazcık araştırma yapın. Ben doğduğumdan beri hayvanlarla haşır neşirim. Neredeyse hep bir evcil hayvanım oldu ama bugüne kadar hiçbir zararı olmadı. Hatta kedilerim olduğundan beri direncim çok daha yüksek. Eskisi gibi zırt pırt hastalanmıyorum, ki bu zaten  bilimsel olarak da kanıtlanmış bir şey. Ayrıca düzenli olarak aşıları yapıldığı takdirde zaten sıfır riskiniz var. Yani bu konuyu artık kapatalım. O sebze ve etlerden ve onları kestiğiniz kesme tahtalarından bakteri bulaşma ihtimali çok çok daha muhtemel. Bana gerçekten de zarar veren şeyler toz ve insanlar.

Ay ne kadar çok şeker kullanıyorsun. Ben Şekersiz içiyorum! 
Bir bardağa iki şekeri fazla gören, ve kendilerini aşırı sağlıklı sanan komik insanlar. Beni hep güldürüyorsunuz. Günümüzde şekerin ve glukozun olmadığı bir şey yemek neredeyse imkansız, çünkü gıdalar hep hormonlu ve GDO’lu. Bu nedenle eğer vegan değilseniz, veya komple organik beslenmiyorsanız, o çayı şekersiz içmenizin sizin için hiçbir yararı yok. Ayrıca bir on sene öncesine kadar çayı şekersiz içen mi vardı? Hadi kahve neyse de şekersiz çay mı olurmuş canım! İskender yanına light cola gibi oluyor yani durum.

O kadar geç saatte yatılır mı? Erken yat, erken uyan ki gün ölmesin! Yahu kime ne? Ben yazarım, benim saatim farklı işliyor. Öyle gürültülüyü sevmiyorum. Gecenin sessizliği ve ilhamı var. Ayrıca diyelim ki saat sekizde kalktım. Ne yapacağım? Kadın programı mı izleyeceğim? Gündüz bir tek Müge Anlı’ya bakıyorum, o da cinayet olayı olduğu zaman. Lütfen şu saat olayını sormayalım artık. Ayrıca kim demiş erken iyidir diye?

Bu haftalık bu kadar sevmediğim söz yeter, devamını da bir ara getiririm. Bu hafta isyan haftası olsun istedim. Yine de esas sinir olduğum şey nedir diye soracak olursanız, cevabı çok basit. Sözünü tutmamak. Günümüzde maalesef söz vermek kolay ama tutması çok zor hale gelmiş durumda. Bu da güveni sarsıyor haliyle. Benim için beş dakikanın bile önemi varken, güvenimi suistimal edenlere tahammül edemiyorum.

İzlenme: 968 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Gelibolu'nun En Önemli Sorunu Hangisidir?

Gelibolu'nun En Önemli Sorunu Hangisidir?

Ankete Katıl Sonuçlar