TATİL DEFTERİ - 2

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

Melis Büyükplevne (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Biraz ara verdikten sonra tatil rehberime devam ediyorum. Bu sefer rotamız Bozcaada. En son 2009’da gitmiştim Bozcaada’ya. Bayağı bir gezmiş ve eğlenmiştim. Burada en çok keyif aldığım şey fotoğraf çekmekti. Yıllar sonra, eşimle beraber gitme kararı aldık. Özellikle de eşim için istiyordum, çünkü o daha önce gitmemişti. Sadece bir gün kalacaktık ama o bile iyi geldi. Eşim de Bozcaada hayranı olup çıktı.

          Öncelikle kaldığımız yerden bahsetmek istiyorum. Bozcaoda’da kaldık. Mükemmel bir seçim yapmışım gerçekten de. Odalar tertemiz ve çok zevkli döşenmişti, ilgi alaka yerindeydi, sessiz sakindi ve kapıda bizi kedi karşıladı ki bu benim direkt kalbimden vurdu. Ayrıca kahvaltısı da bir harikaydi. Tavsiye ederim, fiyatı da gayet uygundu.

Bozcaada’nın en sevdiğim tarafı kedileri oldu. Her yerde kediler, kedi grafittileri, kedi eşantiyonları vs. görmek mümkündü. Akşam yemek yediğimiz restoranda, kucağımızdan kedi hiç eksik olmadı. O kadar tatlılar ki, sürekli yüzümüzde bir sırıtmayla gezdik. Burada kedilere verilen değeri görünce çok hoşuma gitti.

Akşam yemeği demişken, ben hayatımda böyle güzel mezeler yemedim. Meze değil mi, aynıdır demeyin sakın; çünkü değil! Enginardan yapılmış olan fava bir harikaydı ama favorimiz Ege Meze idi. giderseniz mutlaka yiyin. Biz Sandal restorana gittik. Tek eleştirim Bozcaada’nın fiyatları olacak. Fiyatların Bodrum’dan aşağı kalır yanı yoktu, hatta biraz geçmiş bile diyebilirim. Yine de yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. Bir gün elbette yetmiyor ama o bile iyi geliyor. Zaten kaleyi gezmek, ara sokakları gezmek derken, günü bir şekilde bitiriyorsunuz. Biz arabasız geçtik ama bir dahaki sefere adanın diğer tarafına gidebilmek için belki araçla geçeriz, yoksa liman tarafındaysanız, hiç gerek yok.

Üzüldüğüm nokta şarap tadımının artık olmaması. Maalesef yasaklandığı için şaraphane gezisi de yaptırmıyorlar ama olsun! Biz şaraplarımızı alıp döndük. En iyi şarap, bize göre her zaman Corvus. Maalesef sınıfta kalan şarap ise Talay. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ama bizim damak zevkimize uymadı.

Seneye tekrar gitme planları yapıldı bile.

Herkese iyi haftalar!  

İzlenme: 26067 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ