Mart 2014 öncesi aday adayları...!

Osman Okan

Osman Okan

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Gelibolu da siyaset ısınmaya başladı.

Mart 2014 seçimleri öncesinde tam nabız alamıyor olsak bile  tıklamalar hissediliyor az çok.  

Gelibolu da seçimler A, B, C partileri seçenekleri içinde geçer, genellikle biri devre dışı kalır diğer ikisi yarışta var olurlar sonuçta olması gerektiği gibi bir parti seçimi kazanır ve Gelibolu’yu bir sonraki seçime kadar yönetir.

Bu seçimi kazanan parti çok az ihtimalle başarılı olur yüksek ihtimalle de başarısız olur, yada zor beğenen insanımız bir yolunu bulup başlar kötülemeye.

Biz yine dönelim asıl konumuza, 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde siyaset sahnesi beklediğimizden daha sakin geçiyor şaşırtıcı bir şekilde.

Beklentiler odur ki adaylar biran önce aday adaylıklarını açıklasın, partilerde adaylarını belirlesin ve seçim startı verilsin. Partileri tarafından Belediye Başkanlığına aday gösterilen muhteremlerde başlasınlar icraatlerini anlatmaya.

Bu icraatleri anlatmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir, çünkü sizin düşündüğünüzü, yapmayı vaat ettiğiniz bir şeyi rakibinizde vaat edebilir, pişti olmamak için sessiz ve derinden gitmek, vaatlerinizi sağlam bir temele oturtmak zorundasınız. Ama bakıyoruz ki daha aday adayları bile kesin belli değil.

Kimseye taraf dedirtmemek için son yerel seçimlerde Gelibolu sıralamasına göre gidecek olursak, son yerel seçimin galibi CHP seçimlere belediye başkanı M.Mustafa Özacar ile girecek, her ne kadar başka başkan aday adaylarının ismi zikredilse bile olması çok düşük bir ihtimal gibi görülüyor. Parti içi çekişmeler seçimlerde ne getirir ne götürür şimdilik kestirmek güç, bekleyip göreceğiz.

Son yerel seçimlerde Gelibolu da ikinci parti çıkan MHP bu seçimlerde belediye başkan adayını değiştirdi, MHP’de ilk aday adayı başvurusu geçen seçimlerde AK Parti’den seçime giren M.Cihat Bingöl oldu. Parti içinde sürpriz bir şekilde Mustafa Gündüz ismi de bir ara dolaşır olmuştu ama şuan için öyle bir ihtimal var sayımdan  öte geçememiş durumda. Başka aday çıkar mı bilinmez ama MHP’nin yerel seçimlerdeki belediye başkan adayının M.Cihat Bingöl olacağı neredeyse kesin gibi.

Son yerel seçimlerde Gelibolu da umduğunu bulamayan AK Parti’de ise ilk aday adayı Aygen Akdağ oldu. Daha önce ki yıllarda da bu konuda başvurusu olan ama aday gösterilmeyen Akdağ bu sefer aday gösterilir mi, sorusunun cevabı da merakla bekleniyor. AK Parti için bir başka aday adayı olması beklenen isim ise son yerel seçimlere MHP adayı olarak katılan ve ilçede ikinci sırada çıkan Recep Omaç ama şuana kadar Omaç cephesinden ses seda yok.

2014 Mart ayında yapılacak seçimler öncesinde partilerin aday adaylarına baktığımızda aday adayı yerine sadece aday demek daha doğru olacaktır. CHP’de mevcut belediye başkanı M.Mustafa Özacar, MHP’de M.Cihat Bingöl ve AK Parti’de de Aygen Akdağ şuan için partilerinin adayı görünümünde.

Gelibolu kamuoyu ve bizler de adayların planlarını, programlarını, projelerini merakla bekliyoruz.

Daha güzel bir Gelibolu için, daha yaşanabilir bir Gelibolu için başkan adayları neler düşünüyor, neler planlıyor, vatandaşa neler vaat edecekler?

Siyasetçi gözüyle Gelibolu’nun eksikleri neler?

Başkan adayları vaatlerini nasıl yerine getirecekler?

Projeler yeni mi yoksa içlerinde geçmişte planlanmış ama yapılamamış olanlar da olacak mı?

Sizler  saygıdeğer okurlarımda görüşlerinizi belirtin, fikrinizi ortaya koyun, beklentilerinizi yazın ki toplumun sesi olun.

Kalın sağlıcakla…

İzlenme: 1856 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
 • AKP KAZANAMAZ

  Misafir: Akp 2014 mart seçimlerinde yine hüsrana uğrar, bu iş Aygen hanımla, recep beyle olmaz. Benim düşüncem sıralama yine geçen seçimdeki gibi olur. Nuri 23 Ekim 2013 08:17

 • sıradan bir takım var

  Misafir: geliboluspor şuan sıradan bir birinci, ikinci amatör küme takımı görüntüsünde. inşallah bunu aşarlar. cüneyt 23 Ekim 2013 08:19

 • Başkan bu işi yine götürür

  Misafir: Hiç kimse heveslenmesin, Özacar bu işi götürür, onu Bingöl takip eder Akdağ da onu izler. Yapılanlar ortada. 23 Ekim 2013 08:27

 • Akp zor Mhp bir ihtimal

  Misafir: Geliboluda seçimleri kim kazanır derken partiye mi kişiye mi oy veriliyor önce buna bakmak lazım. Cihat bey iddialı, Akp zor. 24 Ekim 2013 17:21

 • aygen

  Misafir: aygen hanımla mustafa acarla da olmaz bu işler mutahitde olmayacak esnafda olmayacak 16 Kasım 2013 12:52

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ