VODAFONE HİKAYE ANLATIYOR!

Osman Okan

Osman Okan

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Vodafone müşterilerine öyle hikayeler anlatıyor ki, La Fontaine'den Masallar yanında hiç kalır.

Son yıllarda Vodafone reklamlarında kapsama alanlarıyla ilgili bir sürü masal dinliyoruz, kaç milyon aboneleri var bilmiyorum ama o abonelerden ikisini biliyorum ve neler yaşandığını da en yakından izliyorum.

Evimizde ve Gelibolu'nun bazı yerlerinde Vodafone hatlar maalesef çekmiyor, şebeke sorunu büyük ve google'a girip bakıldığında yapılan şikayetlerin hiçte az olmadığını görüyorum. Vodafone abonesi olup verdiği paranın hakkını alamayanlardan biri olarak yaptığım şikayetler karşısında aldığım cevap ile ne yapacağımı bilemedim.

Vodafone hattımdan ne ben doğru dürüst arama yapabiliyorum, ne de beni arayanlar bana ulaşabiliyor. Birini arayacağım zaman çok nadir bir şekilde
ilk çevirmede görüşme yapabiliyorum, normali şuan için en az 3-4 kez aramak zorundayım, beni aradıklarında da yine ilk aramada ulaşamayanların en az 3-4 kez tekrar aramaları gerekiyor.

Vodafone hattımın çekmemesi konusunda müşteri hizmetlerine yaptığım şikayet sonrası 31 Ocak 2020 tarihinde saat 15.46'da Vodafone'dan bir mesaj geldi şikayet kaydımın oluşturulduğu belirtiliyordu, 1 Şubat 2020 tarihinde saat 09.01'de sorunumun çözümü için çalışmaların devam ettiğine dair bir mesaj daha geldi, yine aynı tarihte saat 10.02'de şebeke/kapsama sorunu ile ilgili ön incelemenin tamamlandığı ve belirttiğim bölgede yerinde ölçüm yapılacağı yönünde bir mesaj daha geldi, 3 Şubat 2020 tarihinde saat 10.01'de incelemenin devam ettiğine dair bir kez daha mesaj geldi, 5 Şubat 2020 tarihinde saat 10.02'de gelen mesajda ise "kapsama şikayetinize istinaden bulunduğunuz bölge incelenmiştir. Bulunduğunuz bölgede bu yıl içinde yeni bir baz istasyonu kurulumu yapılamayacağını üzülerek bildiririz. Size daha iyi bir hizmet verebilmek için talebinizi uzun vadede tekrar değerlendirerek baz istasyonu kurulumu yapıldığında sizi sms ile bilgilenbdireceğiz" yazıyordu.

Güler misin ağlar mısın? Diyorlar ki sayın abonemiz, bizim bu yıl içinde baz istasyonu kurma ve sorunu ortadan kaldırma gibi birniyetimiz yok, sen gelecek yıllara bak, paranı ödemeye devam et, olurya önümüzdeki yıllarda baz istasyonu kurmaya karar verir ve kurarsak size mesaj atacağız, o kadar da eminler bir başka operatöre geçmeyeceğimden ve gelecek yıllara kadar onları bekleyeceğimden.   

İyi de reklamlarınızda bunu söylemiyorsunuz, tüm Türkiye, en ücra köşelerine kadar kapsama alanında diyorsunuz. Ödemelerinizi her ay düzenli olarak alıyorsunuz ama karşılığında kendi incelemeniz sonucu bulunduğumuz bölgede baz istasyonu istiyacı olduğunu itiraf ediyorsunuz, sorun yaşandığını kabul ediyorsunuz. Hattımın Mayıs ayı sonuna kadar taahhütü var ve acil bir durum olsa belki de kullanamayacağım bir hat için hala tıkır tıkır para ödüyorum daha doğrusu ödeyenlerden sadece biriyim.

Vodafone kapsama alanı yalanlarını bir kenara bıraksın da abonelerine doğru dürüst hizmet etsin. Çekmeyen hatlardan aldığı paraları da telafi etsin. Bir sürü şikayet var ama bu şikayetleri duyacak ve ortadan kaldıracak bir kurum yok maalesef.

İzlenme: 2905 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ