ÇANAKKALE İL GENEL MECLİSİNİN GELİBOLULU ÜYELERİNE AÇIK ÇAĞRI

Serdar Azak (Konuk Yazar)

Serdar Azak (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Çanakkale İl Genel Meclisinin Gelibolulu üyeleri Ali Rıza Sayın, Nihat Öner ve Serhad Sürücü'ye açık çağrımdır... (İsimleri alfabetik yazdım)

Sayın İl Genel Meclis üyeleri Sayın, Öner ve Sürücü.
Çanakkale İl Genel Meclisine Geliboluluların oylarıyla seçildiniz, şimdi gelin aranızdaki siyasi görüş farklılarını bir tarafa bırakarak ve hiç beklemeden, vakit kaybetmeden  bir an önce bir araya gelerek ilçemizin önemli, güncel ve ortak sorunu olan GELİBOLU ÖĞRENCİ YURDUNUN KAPATILMASI VE BU YURTTA KALAN ÖĞRENCİLERİN AÇIKTA KALARAK ÇOK MAĞDUR OLMALARI SORUNUNU ele alın ve bu çok önemli konuyla ilgili olarak;

# Gelibolu Kaymakamlığı,
# KYK yurdunun bağlı olduğu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü,
# Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü,
# Çanakkale Valiliği,
# Çanakkale Milletvekilleri ve Partilerinizin ilçe ve il başkanlarıyla konuşun ve ortak bir dilekçe yazıp bu sorunla ilgili tüm kurumlara da yazılı olarak başvurarak Gelibolu öğrenci yurdu sorununa acilen çözüm talep edin, çözüm isteyin.

Yurt çalışanı N.İ.'den "120 öğrenci az bir sayı değil. ben hepsiyle ayrı ayrı tanışıp, her gün hepsiyle muhabbetim sohbetim olduğu için o çocukların durumlarının ne kadar kötü olduğunu, bazılarının okulunu dondurduğunu ve çoğunun ev kirasını odeyemediklerini, kara kara düşündüklerini biliyorum"...

Ve yurt çalışanı M.A.S'ten "Yurt kapanmadan önce İskenderun’dan bir öğrenci velisi bir anne aradı "Kızım yurdu kazandı ama orası kapanacaksa kızımı tek başına oraya nasıl bırakırım, nerede kalır, otel odalarında mı kalcak? Başka bir binaya geçilecek mi?" gibi sorular sordu.

Bizde "yurt açılacak içiniz rahat olsun dedik. Çünkü bize % 99 açılacak denildi. Fakat açılmadı, söylediğimizle kaldık. Şimdi bu durumda olan sadece 1 kişi, diğerlerini siz düşünün."


Kapatılan öğrenci yurdunda kalan yüzden fazla öğrenci  mağdur ve perişan. Sayın İl Genel Meclisi üyeleri bu konuda birşeyler yapmak, girişimlerde bulunmak için daha ne duruyorsunuz?

Daha ne bekliyorsunuz?

İzlenme: 272 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ