GELİBOLU'DA DOĞAL GAZ KONUSUNDA GİRİŞİMLER

Serdar Azak (Konuk Yazar)

Serdar Azak (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Sevgili Gelibolulular, Gelibolu'ya Doğal Gaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi, kısaca (GDGİSİ) olarak doğal gaz konusunda 08 Ocak 2021 Cuma günü Belediye Başkanımız Mustafa Özacar ile görüşme yapmış ve Başkanımız Mustafa Beyden Gelibolu’da doğal gaz çalışmalarının 2022 yılında başlayacağı bilgisini de almıştık.

Doğal gaz konusunda girişimlerimizin ikinci aşamasında ise 11 Ocak 2021 Pazartesi günü Gelibolu'da bulunan 4 büyük siyasi partinin, ziyaret sırasına göre İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilçe başkanları ile görüştük.

Bu görüşmelerde, Gelibolu’ya Doğal Gaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi olarak Gelibolu’da kömür dumanı ile zehirlenmemiz ve de ilçemizde doğal gazın olmaması ile tıkanan doğal gaz sürecini kendileriyle konuştuk.

Kendilerine inisiyatifimizin oluşum nedenini, doğal gazın Gelibolu'ya gelmesiyle ilgili belirsizliklerin giderilmesi hususundaki bakış açımızı, yol haritamızı, imza kampanyası ve diğer detayları kendileriyle paylaştık. Kendilerinden hem yapacağımız imza kampanyasında inisiyatifimize destek vermelerini istedik, hem de Çanakkale’de yapmayı düşündüğümüz Vali Bey, Aksa Gaz Dağıtım AŞ Müdürlüğü ve Çanakkale milletvekilleri ile yapılacak görüşmelerde Gelibolu’nun birlik olarak bunu göstermesi açısından çok önemsediğimiz bir öneriyle, partilerinin yönetim kurulundan bir temsilcinin de bizimle olmasını rica ettik.

Tüm partilerden bu önerilerimizi değerlendirecekleri cevaplarını aldık. Gelibolu’ya Doğal Gaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi olarak; bizimle görüştükleri ve bize vakit ayırdıkları için Gelibolu İyi Parti ilçe Başkanı Hakan Alış, Mhp ilçe Başkanı Eyüp Büyükzöngör, Chp İlçe Başkanı İsmail Parlak ve Akp İlçe Başkanı Serhad Sürücü ve Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ederiz.

Doğal gaz konusundaki görüşmelerimize Mahalle Muhtarları, Oda Başkanları , Sendika Başkanları ile devam edeceğiz.

İzlenme: 614 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • DURMAK YOK YOLA DEVAM

    Misafir: Geliboluya Doğalgaz gelmesi için çalışan herkesi kutluyorum. 12 Ocak 2021 18:27

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ