SERHAD SÜRÜCÜ'DEN GELİBOLU İÇİN BEKLEDİĞİMİZ HİZMETLER

Serdar Azak (Konuk Yazar)

Serdar Azak (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Gelibolu Düşünce Platformu olarak, AK Parti İlçe Başkanlığına seçilen Serhad Sürücü'ye Gelibolu için beklediğimiz hizmetler konusunda açık mektubumuzdur. 

Gelibolu Ayyıldız Gazetesinde, Cevriye Şahin'in AK Parti ilçe başkanı Serhad Sürücü ile yaptığı güzel röportajı okudum ve bir süredir üzerine çalıştığım bu yazıyı tamamladım, yazıyı yayınlıyorum ve ilgilenenlerin bilgisine sunuyorum .

Gelibolu Düşünce Platformu olarak, Serhad Sürücü'yü Gelibolu AK Parti İlçe Başkanlığına atanması nedeniyle bir kez daha tebrik ediyoruz.

İlçemizde, geçtiğimiz yıllarda yeterince hizmet alamadığımız çeşitli konularda , iktidar partisi AK Partinin Gelibolu İlçe Başkanı seçilmesi nedeniyle Serhad Sürücü'den önümüzdeki günlerde aşağıda belirtilen hizmetleri (en azından bir bölümünü) talep ettiğimizi belirtmek istiyoruz.

1- Yeni feribot iskelesi ihalesinin tekrar yapılarak, bu inşaatın bir an önce başlatılması ve inşaat sürecinin sekteye uğramadan hızla ilerlemesi,
(GDP olarak yeni feribot iskelesi yapım sürecini yakınen takip ediyoruz, yeni feribot iskelesi ihale ve inşaat aşamalarının daha önce olduğu gibi, temel atma töreni bile yapılmasına rağmen yılan hikayesine dönmesini istemiyoruz ve bu konuda bir sürü bahane dinlemekten de gerçekten bıktık ve usandık.)

2- Kış aylarında kömür dumanından boğulan Gelibolu'nun bir an önce doğalgaza kavuşması için Gelibolu Belediyesi ve ilçede mevcut olan diğer siyasi parti ilçe başkanlıkları ile de işbirliği yapılarak, Enerji Piyasası Dağıtım Kurulu (EPDK) ile doğalgaz dağıtım şirketlerine, Gelibolu'nun doğalgaz dağıtım programına acilen alınması için siyasi baskı yapılması.

Bu çok önemli sorunun çözülmesi için, kısır ve çözüm getirmeyen tüm siyasi eleştiri ve suçlamaların bir tarafa bırakılıp, bu sorunun partiler üstü ele alınarak çözümü konusunda ilk adımların cesurca atılması ve bu çok önemli konunun parti ayırımı yapılmaksızın tüm Çanakkale Milletvekillerine götürülüp , onlardan da yardım ve destek istenmesi.

3- Gelibolu Devlet Hastanesinin genişletilmesi ve böylece hastaneye kardiyoloji, anjiyo gibi yeni bölümler ilave edilmesi, yeni doktorlar, yeni ekipmanlar getirilmesi ve böylece Gelibolulu bir çok hastanın Çanakkale'ye gidiş - dönüş perişanlıklarının bitmesi veya azalması.

4- Yeni Fen Lisesi binası yapılması.

5- Gelibolu'da Kapalı Spor salonunun yenilenmesi ve kapalı yüzme havuzu yapılması. (Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 11.02.2020 tarihinde protokol imzalandığını da biliyoruz.)

Ayrıca, uzun yıllardır atıl ve bakımsız durumda olan 26 Kasım Stadının elden geçirilerek kullanılır hale getirilmesi ve gençliğin spor yapabileceği bir hale getirilmesi.

6- Senelerdir tamir edilmeyen ve yeni feribot iskelesi yapımı gibi yılan hikayesine dönen, Atatürk Kültür Merkezi önündeki utanç verici kırık rıhtımın tamirinin Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından artık tamir edilmesinin sağlanması.

7- Gelibolu Piri Reis Meslek Yüksek Okulunda halen mevcut olan 2 Meslek Yüksek Okuluna yeni bir Meslek Yüksek Okulu ilave edilmesi ve böylece ilçedeki üniversite öğrenci sayısının arttırılması için çalışılması.

8- Gelibolu'da, Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenci yurdunun kapatılması sonucu perişan ve mağdur olan öğrenciler için yeni bir öğrenci yurdunun acilen yapılması.

9- Çanakkale Köprüsünü yapmakta olan müteahhitlik firmalarıyla görüşülerek , çok uzun zamandır temizlenmeyen tarihi iç limanın zemininin temizletilmesinin sağlanması.

10- Tarihi ve tescilli iç limanın (eski Gelibolu Tersanesinin havuzu) dökülen duvarlarının T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü veya Çanakkale Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından, duvarlar iç limana yıkılmadan önce acilen tamirinin yapılması.

11- İlçe içinde yıkılan askeri lojman arazilerinin, Gelibolu Belediyesine devredilmesinin sağlanarak bu alanların park, çay bahçesi, kısmi otopark, küçük pazar yeri vs gibi halka açık faaliyetlerde kullanılmasının ve asla Toki'ye devredilmemesinin sağlanması.

12- 1454 yılında yapılmış olan ve mülkiyeti de Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan, restorasyon projeleri de çizilmiş ve bu projeleri de Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından kabul edilmiş olan Karamanlar mevkiindeki tarihi Saruca Paşa Hamamının Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilmesinin sağlanması.

13- Tadilatı yıllardır yapılmayan ve sallanan Mevlevihane Taç kapısının tadilatının Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmasının sağlanması.

14- Keza, Gelibolu Mevlevihanesi Külliyesinin zaman içinde kaybolan binalarının yeniden yapılması konusunun da Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile görüşülmesi.

15- Renovasyon ve çevre düzenlemesi projeleri yaptırılan Bayraklı Baba , Ahmedi Bican Türbesi ve Çilehanenin Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore ve çevre düzenlerinin yapılmalarının sağlanması.

16- İlçeye iş ve gelir sağlayacak bir yat limanı yapılması. (Lapseki'de yat limanı yapılacağını duyduk, ya Gelibolu ??)

17- Gelibolu'dan haksız yere alınan liman başkanlığının Gelibolu'da tekrar açılmasının sağlanması.

18- Kore Kahramanlar Caddesinin şehre giriş yönünde 2 şeritinin birden kapanmasına neden olan İl Trafik Komisyonunun yanlış kararının bir an önce iptal edilmesinin sağlanması.

19- Yıllardır temizlenmeyen Çokalcı deresinin DSİ tarafından temizlenmesinin sağlanması.

20- Gelibolu'ya da Eceabat'taki gibi bir öğrenci/gençlik kampı binası yapılması için milletvekilleri, Valilik ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ile gerekli temasların kurularak, girişimde bulunulması.

21- Gelibolu Kaymakamlığına bağlı olan Gelibolu Mevlevihanesinin 4 aylık yaz sezonunda hergün açık olmasının sağlanması ve 4 aylık yaz sezonunda ayda bir yapılan sema ayinin ayda 2 veya 4 kez yapılmasının sağlanması.

22 - ilçemize, Türkiye çapında şampiyonluklar getiren triatlon ve okçuluk genç sporcularına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü tarafından daha fazla sahip çıkılması ile bu kulüplere malzeme temin edilmesinin sağlanması.

23- İlçemizde yapılmayan merkezi sınavların ilçemizde de yapılmasını sağlanması.

Sevgili Gelibolulular, eğer bu yazıyı buraya kadar okuduysanız, hizmet beklediğimiz konuların bu kadar çok olmasının nedeni de Gelibolu'nun yıllarca beklediği hizmetleri alamadığını göstermiyor mu sizce? 

İzlenme: 2547 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ