TURKCELL GELİBOLU MARATONUNUN ARDINDAN

Serdar Azak (Konuk Yazar)

Serdar Azak (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Sevgili Gelibolulular...

Turkcell Gelibolu Maratonu, 06 Ekim 2019 pazar günü yani dün 5. kez, çok güzel bir yerde Morto koyunda yüzlerce sporcunun katılımıyla koşuldu.

Geliboluspor Triatlon takımı sporcuları, aileleri ve diğer sporseverlerle beraber Gelibolu'dan 50 kişilik bir grupla bu yarışa katıldık ve çok keyifli anlar yaşadık.

Sporcularımızdan Tuğçe Karakaya 21 km yarı maratonda kadınlarda 4. oldu. Yaklaşık 250 kadın ve 650 erkek, toplam 900 sporcunun katıldığı 10 km yarışı ise gerçekten görülmeye değer görüntülere ve çekişmeye  neden oldu.

10 km yarışında, kadınlarda Yosun Tutum 2.olarak şeref kürsüsüne çıktı ve Yosun kürsüde "GELİBOLU'YA KAPALI HAVUZ İSTİYORUZ" pankartı açtı. 10 km yarışında kadınlarda Seray Filiz 6., Halime Savran 9., Narin Yaren Çelik 17. ve Evla Dündar 18. oldular ki böylece 10 km kadınlarda ilk 10 içinde 3 sporcumuz yer aldı.Ayrıca sporcu ailelerinin de çocuklarıyla beraber 10 km yarışında yer almaları görülmeye değerdi.


Ayrıca diğer takımımız olan Gelibolu Triatlon Takımı da bu yarışa katıldı ve bu takımımızdan 10 km erkeklerde Doğukan Aydoğan 7. ve Tufan Şarlak ise 16. olarak başarılı bir yarış çıkarttılar.

Gerek maraton ve yarı maraton çıkışında, gerekse tören alanında bizler de "GELİBOLU'YA KAPALI HAVUZ İSTİYORUZ" pankartı açtık ve ayrıca bu yarışa gelen Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'ya bu talebimizi bir kez daha sözlü olarak da ilettik. Organizasyon komitesi de havuz talebimizi anons ederek yarışa gelen herkese duyurulmasını sağladı.

Bu vesileyle, 3. senedir bu yarışa katılmamızı sağlayan Münir Yaraş dostuma, yarışı organize eden GTP Tours yetkililerine ve Ece Atlamaz hanıma ve bu yarışa gelen Gelibolulu sporculara ve her yaştan sporsever Gelibolululara çok teşekkür ederim.

İzlenme: 198 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ