YENİ RAMPALAR YANLIŞ MI YAPILDI ?

Serdar Azak (Konuk Yazar)

Serdar Azak (Konuk Yazar)

E-Posta : gelibolugaste@hotmail.com

Sevgili Gelibolulular,

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda feribot iskelesine 2 yeni rampa yapıldı.
Bu rampların biri Lapseki feribotuna, diğeri ise Çardak motorlarına ayrıldı.
Ama gene geçtiğimiz aylarda bir kadının bacağının koptuğu kazadan sonra ise yapılan her iki rampada devre dışı bırakıldı ve halen de kullanılmıyor.

Şimdi gelelim bu rampalarla ilgili kulağımıza gelen duyumlara ve de sorularımıza;

✔️ Bu 2 rampanın iyice etüd yapılmadan alelacele yapıldığı, mecvut Gelibolu iskelesinin ve iskele meydanının 4 rampanın getireceği araç yoğunluğunu karşılamayacağı doğru mudur?

✔️ Bu 2 rampanın yapımı için, Çanakkale İl Özel İdaresinden Köylere Hizmet Götürme Birliğine gelen 3 milyon 700 bin TL harcandığı doğru mudur?

✔️ Şayet bu iddia doğruysa, bu miktar neden köylere hizmet götürmek, bozuk köy yollarını yapmak yerine bu yanlış rampalara harcandı acaba?

✔️ Yapım sırasında bir rampanın yapılan bir bölümünün yıkılarak yeniden yapıldığı ve bu düzeltmeye rağmen bu 2 rampanın yanlış yapıldığı doğru mudur?

✔️ İşte bu yanlış yapım nedeniyle, bu 2 yeni rampanın kullanıma uygun olmadığı ve bu nedenden de ruhsatsız oldukları ve bu gerekçeyle de rampların mühürlendiği ve kullanılamadığı doğru mudur?

Gelibolu Düşünce Platformunun sayfalarının rampalar konusunda yetkililerden gelecek açıklamalara açık olduğunu da belirtmek isteriz.

Serdar Azak, Betül Pestil Foça, Ata Tursucu, Yalçın Can... 

İzlenme: 576 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ