Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu’nun Aday Adayları Kimler Olmalı?

Genel seçimlere 4 aydan biraz fazla zaman kaldığı şu günlerde siyasetin nazbı çok sert olmasa da atmaya başladı. Tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale ili ve ilçelerinde de milletvekili aday adayları..

Gelibolu’nun Aday Adayları Kimler Olmalı?
Yayınlanma: 357 Okuma

Genel seçimlere 4 aydan biraz fazla zaman kaldığı şu günlerde siyasetin nazbı çok sert olmasa da atmaya başladı.

Tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale ili ve ilçelerinde de milletvekili aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Şöyle bir bakacak olursak Çanakkale’de AKP milletvekili aday adayları arasında şuan mevcut iki milletvekilinden İsmail Kaşdemir yeniden aday adayı olurken, Mehmet Daniş ise üç dönem milletvekilliği yaptığı için bu kez aday olamayacak. Değişik internet haber sitelerinde yapılan anketlerde Ak Parti aday adayları arasında Veysel Aydıner ilk sıralarda yer alıyor. Adı geçen diğer adaylar ise Hacı Ramazan Işıldak, Erdoğan Madak, Yücel Atalay, Mustafa Mendel, Mehmet Özkan, Ahmet Çetin, Necmettin Çakmak. Bu isimlere kimler ilave olur, kimler geri adım atar şuan için bilinmiyor tabii.

CHP kanadına baktığımızda Hikmet Yurteri, Bülent Öz, Tuygan Çalıkoğlu, İsmail Ağa, Muharrem Erkek, Ahmet Küçük, Çilem Kapucu, Ümit Ural gibi isimlerle birlikte şuan milletvekili görevlerini sürdüren Ali Sarıbaş ve Mustafa Serdar Soydan yine aday adayları arasında yerlerini aldılar. CHP’de bundan sonraki günlerde aday adaylığı listesine kimler dahil olur kimler ayrılır onu da bekleyip göreceğiz.

MHP’de ise aday adaylığı için değişik isimler telaffuz edilse de şuan itibariyle Mustafa Kemal Cengiz, Sevim Öz, Mustafa Doğan ve Gelibolu’dan Murat Çelik isimleri daha bir ön plana çıkıyor. MHP’de şuandan itibaren aday adaylığına mutlaka yeni isimler katılacaktır, bu isimler kimler olur onu da bekleyip görelim. Bir de bağımsız aday Gülçin Akan var şuan da ismi geçenler arasında.

Bu isimler son günlerde Çanakkale gazetelerinde ve internet haber sitelerinde aday adaylığı konusunda ismi geçenlerdi, ismi yazılmamış olan, yada aday adaylığını açıklayacak olanlar sitemizim iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirler dedikten sonra gelelim asıl konuya.

Gelibolu’dan 2015 Genel Seçimleri için milletvekili aday adayı olan tek bir isim var MHP aday adayı Geliboluspor’dan eski öğrencim Murat Çelik… Öncelikle kendisine başarılar diliyorum ve Gelibolu’dan daha başka isimlerinde bu yarışta olmaları gerektiği konusunda ısrar ediyorum.

Yine CHP’den ismi geçen Faik Göksel var, Göksel’in yanında Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar neden olmasın, Mehmet Aksoy, Mahmut Cankara ne bekliyorlar? AKP’den bir Yavuz Mildon neden aday olmaz. Üç beş ay öncesinde böyle bir düşüncesinin olduğunu bizzat kendi ağzından duymuşluğum var… Mehmet Eligül, Aygen Akdağ, Tamer Altunay, Recep Omaç ve İsmail Ege aday adayı olamazlar mı, yada MHP’den aday adayı olan Murat Çelik dışında bir Cihat Bingöl yada daha başkaları aday adayı olamazlar mı?

Yada şuan ismi aklıma gelmeyen ama siyasetin içinde ama kenarında ama dışında olan bir çok isim Gelibolu için siyaset sahnesine çıkamazlar mı? Şimdi bu sahnede olmayanlar yarınlarda Gelibolu dışlanıyor diye hiç ağlamasınlar. Ya şimdi çıksınlar ortaya yada… Bu yılın 1915’den 2015’e uzanan 100.yıl gibi özel bir manası da var… Aslında aklımda olan bir isim var, bu işi layıkıyla yapabileceğine inandığım ama onunda şuan için sesi soluğu çıkmıyor. Belli mi olur belki son dakika da aday adaylığını açıklar. İsmi bende kalsın ama siz okurlarımında aklından geçen isimleri, önerilerini bilmek isterim. Gelibolu ve Çanakkale genelinde kimleri milletvekili olarak görmek istersiniz, sizlerde yazın aklınızda olan isimleri bir kamuoyu oluşturalım, bir ön çalışma olsun hepimiz için…

Kalın sağlıcakla…

(Eski site okunma sayıları – 2421

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.