Son Dakika Haberler

Sel’de Mahsur Kalanlar Kurtarıldı

Sel’de Mahsur Kalanlar Kurtarıldı
Okunma : 46 views Yorum Yap

Gelibolu sabah erken itibaren aralıklarla süren gök gürültülü sağanak yağış sebebiyle Gelibolu’da sel felaketi meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre sel nedeniyle mahsur kalan 5’i çocuk 1’i engelli olmak üzere toplam 19 kişi kurtarıldı.

Trakya genelinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağış Gelibolu’yu adeta alarma geçirdi. Sürek Ovası’nın bulunduğu Gelibolu-İstanbul çevre yolundaki bir derenin taşması sonucu iş makineleri ile bir köprü sular altında kaldı.

İstanbul-Çanakkale karayolu, şidddetli sağanak sonucunda taşan dere yüzünden zaman zaman trafiğe kapatıldı. Bu sırada karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu. Gelibolu Belediyesi, 2.Kolordu Komutanlığı ve Afad’a bağlı ekiplerin desteği ile beton santralında mahsur kalan 19 kişi kurtarıldı.

Derelerin taşıyamadığı sel suları Sürek Ovası ve Eğritaş mevkiinde etkili oldu. Taşkın suların denize tahliyesini sağlamak için Gelibolu Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ve iş makineleri ile alternatif su yolları açarak yazlıklarda kalan vatandaşları korudu.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, vatandaşların mağduriyetinin ortadan kaldırılması adına ekiplerin yağmur boyunca çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “Yaşanan şiddetli yağışın olumsuz etkisi altında kalan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.