Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Yeşil Bir Gelecek İçin Gastronomi Çalışmaları

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Hibe Programı kapsamında koordinatör faydalanıcının Çanakkale Belediyesi olduğu Joint Action for Sustainable Tourism isimli projenin ilk izleme ziyareti Çanakkale..

Yeşil Bir Gelecek İçin Gastronomi Çalışmaları
Yayınlanma: 181 Okuma

Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme-II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Hibe Programı kapsamında koordinatör faydalanıcının Çanakkale Belediyesi olduğu Joint Action for Sustainable Tourism isimli projenin ilk izleme ziyareti Çanakkale Belediyesi Strateji Geliştirme Birimi Çalışanları ile projenin Teknik Destek Ekibi ve Türkiye Belediyeler Birliği temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi, İspanya Salou Belediyesi ve Türkiye Avrupa Vakfı ortaklığıyla Sürdürülebilir Turizm ve Yeşil Mutfak Uygulamaları ekseninde yürütülen projenin izleme ziyaretinde teknik ve mali süreçler gözden geçirildi. Uygulama süresince izlenecek yöntemler, yol haritası ve metodolojiler incelendi.

Ayrıca proje faaliyetleri arasında olan Karbon Nötr Destinasyon Rehberi’nin oluşturulması, Çanakkale ve Salou için Sürdürülebilir Turizm özelinde Yerel Politika Belgeleri’nin oluşturulması, her iki kentteki turizm paydaşlarına yeşil mutfak olma kriterleri hakkında eğitimlerin verilmesi, yeşil mutfak kampanyası ve sürdürülebilir kentler için çocuk ve gençlere farkındalık eğitimlerinin ayrıntıları üzerinden geçilerek süreç yönetimleri belirlendi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.