Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Kutlarız

Emeğe ve sosyal haklara saygı çağdaş bir demokrasi kültürünün ve kapsayıcı büyümenin en temel göstergelerindendir. Toplumun tüm paydaşlarının yapıcı işbirlikleri ile çalışma hayatının daha iyi standartlara kavuşturulması toplumsal refahımızın da..

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Kutlarız
Yayınlanma: 407 Okuma

Emeğe ve sosyal haklara saygı çağdaş bir demokrasi kültürünün ve kapsayıcı büyümenin en temel göstergelerindendir. Toplumun tüm paydaşlarının yapıcı işbirlikleri ile çalışma hayatının daha iyi standartlara kavuşturulması toplumsal refahımızın da vazgeçilmez bir unsurudur.

Pandeminin yıkıcı etkisini geride bırakırken, “yeni normal” olarak anılan geçiş sürecinde çalışma hayatı başta olmak üzere pek çok alanda bir dönüşüm yaşanıyor. Bu dönüşümün ekonomik ve toplumsal alanlarda kalkınma boyutunda bir fırsat olarak değerlendirilebilmesi için işsizlik ve kayıtdışı ekonomiyle etkili mücadele, başta gençler olmak üzere işgücünün düzgün işlere ve güvenli iş ortamına erişimi, kadın-erkek tüm çalışanların kişisel ve mesleki gelişimini destekleyen iş koşulları ve geleceğin dünyasında ihtiyaç duyulan becerilere hayat boyu yatırım öncelikli konularımız olmalı.

Kapsayıcı sosyal politikalar ve tüm çalışan kesimlerle güçlü diyalog çerçevesinde çağdaş çalışma anlayışının hayata geçirilmesi, değer üreten ve yaşam memnuniyeti yüksek bir topluma ulaşmak için şarttır.

TÜSİAD olarak “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarız”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.