Güncel Haberler: Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Çanakkale’de Su Musluktan İçilir

Kısa bir süre önce yapımı tamamlanarak faaliyete geçen, ileri teknolojik tasarıma sahip ikinci kademe içme suyu arıtma tesisi ile Çanakkale’de sular, güvenle musluklardan içilmeye devam ediyor. Çanakkale Belediyesinin insan sağlığını..

Çanakkale’de Su Musluktan İçilir
217 Okuma

Kısa bir süre önce yapımı tamamlanarak faaliyete geçen, ileri teknolojik tasarıma sahip ikinci kademe içme suyu arıtma tesisi ile Çanakkale’de sular, güvenle musluklardan içilmeye devam ediyor.

Çanakkale Belediyesinin insan sağlığını gözeten, çevre ve doğaya saygılı, kaynakların sürdürülebilirliğini ön planda tutan çalışmalarından biri de içme suyunun arıtılması işlemidir. Kente uzun yıllar hizmet veren bir önceki tesisin kullanım ömrünü tamamlaması, ayrıca kentin artan nüfusu ve gelişen teknoloji göz önünde bulundurularak projelendirilen ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan 2. Kademe İçme Suyu Arıtma Tesisi, bir süre önce Çanakkale Belediyesine devredildi.

Kentimizin tek su kaynağı olan Atıkhisar Barajından gelen suların arıtıldığı tesis, kentin nüfusuna ve ihtiyaçlarına yetecek kapasitede hizmet vermektedir.

Son teknolojiyle yürütülen arıtma işlemlerinin yanı sıra tesisin çıkış suyu, sürekli denetim altındadır. Haftanın yedi günü hem barajdan tesise gelen hem de tesiste arıtılan çıkış suyunun kimyasal ve mikrobiyolojik analizleri Çanakkale Belediyesi teknik ekibi tarafından yapılır. Ayrıca şebekeden de hem İl Sağlık Müdürlüğü teknik ekibi hem de Belediyemiz teknik ekipleri tarafından numuneler alınarak kontroller gerçekleştirilir. Arıtma işlemi ve analizler İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik kapsamında titizlikle yürütülür.

Diğer bir deyişle Çanakkale’de sular, güvenle musluklardan içilmeye devam etmektedir…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.