Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

19 Mayıs Bilinci Bugünümüze Işık Tutsun

Ulusal Kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 102. yılı kutlu olsun. 19 Mayıs’ta yanan meşale ile bugün üzerinde yaşadığımız çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti..

19 Mayıs Bilinci Bugünümüze Işık Tutsun
Yayınlanma: 748 Okuma

Ulusal Kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 102. yılı kutlu olsun.

19 Mayıs’ta yanan meşale ile bugün üzerinde yaşadığımız çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti inşa edilmiştir. Atatürk, ulusal bilincin daima uyanık tutulmasını istemiş ve Cumhuriyet’in yeni kuşaklarca sahiplenilmesi için 19 Mayıs 1919’u gençlere armağan etmiştir.

Atatürk’ün, “Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” sözleri, gençlerimize duyduğu güven ve inancın özetidir.

Milli Mücadele sürecinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukların daima hafızada yaşatılması gerekmektedir. 19 Mayıs, Türk Halkının şahlanış günüdür, umudun yeniden doğuşudur, bağımsızlık ateşinin yakıldığı tarihtir. Yeni bir başlangıç yapılan bu tarihte, Türk milletinin Anadolu’daki varoluşu perçinlenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkarak, Ulusal Kurtuluş Savaşı koşullarını daima bilincimizde tutmamız dileği ile tüm gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarken, bize bağımsız ve demokratik bir ülke inşa eden Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnetle anarım.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.