Son Dakika Haberler

20 Yıldır Aynı Vaatler

20 Yıldır Aynı Vaatler
Okunma : 174 views Yorum Yap

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 yıldır aynı vaatleri söylediğini belirterek, “Erdoğan enflasyonu bitirmek istemiyor” dedi.

“Bazı kesimi kandırarak bu günlere geldi, Erdoğan hiç bir zaman ülke yönetemedi”.

Enflasyonu bahane ederek vatandaşa zam üstüne zam getirildiğini ifade eden Başkan Demir; “Erdoğan göreve gelmeden önce halka bir takım vaatler sunmuştu. En dikkat çekeni de ekonomik krizin son bulması ve maaşların insani bir seviyeye çıkartılmasıydı. Öyle ki 2003’de yaptığı bir konuşmada “Öncelikli amacımız asgari ücreti yükseltmek, halk çok zor durumda, bununla ilgili çalışmalarımız devam edecek” demişti. 2004’de yaptığı bir konuşmada ise “Biz gelir gelmez cepleriniz şişecek demedik, biraz daha bekleyin” dedi.

O sözlerinin üstünden tam tamına 18 yıl geçti. Ne ekonomi düzeldi ne de asgari ücret insancıl seviyelere çıkartıldı. Ülke daha da çıkmaza girdi. Ülkeyi yönetenler halktan kopuk şekilde yaşamaya başladı. Enflasyon bitecek, kriz gidecek diyen Erdoğan, şimdilerde sabırla koruk helva olur sözleriyle halkı oyalamaya çalıştı.

Geçmişe baktığımızda AKP’ye gönül vermiş kardeşlerimiz göreceksiniz, aslında Erdoğan bu ülkeyi hiçbir zaman güzel yönetemedi. Günü birlik planlarla bazı kesimi kandırarak bu günlere gelebildi. Yancılarını ve kendini besleyen iktidar, 18 yılda halkı daha da fakirleştirdi, sefalete düşürdü, ekmek alamaz hâle getirdi. 20 yıldır halkı kandırmaya çalıştığı vaatler bir kez daha Erdoğan’ın elinde patladı” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)