Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“23 Nisan Çocuk Bayramı” Kutlama Mesajı

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı şöyle:..

“23 Nisan Çocuk Bayramı” Kutlama Mesajı
Yayınlanma: 425 Okuma

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı şöyle:

İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde, Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğu 23 Nisan 1920’de milletimizin önünde yepyeni bir ufuk açılmış, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

23 Nisan gününün çocuklara armağan edilmesi, TBMM’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğimizin teminatı ve bugünün ortağı çocuklarımıza verdiği önemin, inancın ve güvenin göstergesidir.

TBMM’nin açılışıyla bütün fertlerin düşünce ve duygularını yansıtan halk egemenliğine dayalı, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

Bizler de bugün, üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız ülkemizde, çağdaş medeniyet seviyesini yakalamak, gelişmiş toplumlar arasında yer almak, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için yetişmiş insan gücüne sahip olmak zorundayız. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bunun için de çağın bilim ve teknolojisinin temeli olan eğitim kurumlarımızın sayısını arttırmak, çağın bilim ve teknolojisiyle donatmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı çok iyi şekilde geleceğe hazırlamak zorundayız.

Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu güzel vatanı, milletimizin geçmişten gelen birikimi ve birlik-beraberlik içinde çok çalışarak daha ileri seviyelere getirmek, gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak, hepimizin en büyük hedefidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor ve “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını” kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.