Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

23 Nisan Resim ve Şiir Yarışmaları

Gelibolu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında her yıl düzenlemekte olduğu resim ve şiir etkinliğinin içeriğini açıkladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yer..

23 Nisan Resim ve Şiir Yarışmaları
Yayınlanma: 1.061 Okuma

Gelibolu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında her yıl düzenlemekte olduğu resim ve şiir etkinliğinin içeriğini açıkladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yer alan resim ve şiir yarışmasının koşulları şunlar;

1. Resim Yarışması: İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik 2 farklı grup.

2. Şiir Yarışması: İlkokul ve Ortaokul öğrencilerine yönelik 2 farklı grup.

3. Resim Yarışması:
1.Grup: İlkokul 1-2-3-4. Sınıflar.
2.Grup: Ortaokul 5-6-7-8. Sınıflar.

4.Şiir Yarışması:
1.Grup: İlkokul 1-2-3-4.Sınıflar.
2.Grup: Ortaokul 5-6-7-8.Sınıflar.

5. Resim dalında 35×50 cm resim kağıdı, serbest teknikle (suluboya, pastel boya, guaj boya, karakalem veya kolaj) siyah renk paspartulu olacak. Resim dalındaki yarışmaya katılacak öğrenciler trafından eserlerin arka yüzünün sol üst köşesine adı, soyadı, sınıfı, numarası, okulu ve iletişim (telefon) numarası yazılacak.

6. Şiir dalında eserlerin yazımı A4 ölçülerinde 1 sayfayı geçmeyecektir. Bayaz çizgisiz dosya kağıdına elle mürekkepli kalemle yazılacak, sayfaların arka yüzü kullanılmayacak.

7. Teslim edilen eserler tümüyle eser sahibine ait olacak. Herhangi bir yerden alıntı veya kopya olmayacak. Bu tür eserler değerlendirmeye alınmayacak.

8. Şiir dalında yarışmaya katılacak öğrencilerin, eserlerin arka yüzünün sol üst köşesine adı, soyadı, sınıfı, numarası, okulu ve iletişim (telefon) numarası yazılacak.

9. Değerlendirmede şiir yazma kuralları dikkate alınacak. Alıntı olmayıp tamamen özgün eserlerin olmasına dikkat edilecek. Alıntı eserler değerlendirme dışında kalacak.

10. Yarışmacıların eserlerini (pandemi süreci nedeniyle okulların kapalı olması sebebiyle) en geç 22 Nisan 2021 Perşembe günü mesai bitimine kadar bizzat kendileri Gelibolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teslim edeceği gibi, kultur@gelibolu.bel.tr adresine mail yoluyla ulaştıracakalr.

11. Yarışmaya katılan eserlerin değerlendirmesi 26 Nisan 2021 Pazartesi günü Belediye Encimen Salonunda resim yarışması jürisi tarafından saat 10.00’da, şiir yarışması jürisi tarafından saat 14.00’te yapılacak.

12. Dereceye giren öğrenciler için ödül töreni yapılacak. Ödüller 30 Nisan 2021 Cuma günü Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 15.00’te yapılacak. Ödül törenine pandemi nedeniyle sadece dereceye giren öğrenciler ile bir aile fertleri katılacak.

13. Yarışmaya katılan resim ve şiirler iade edilmeyecek.

14. Uygun görülen eserler Gelibolu Belediyesi katalog, bülten, broşür ve afişlerinde kullanılacak.

Yarışma Konusu : “Çocuk gözüyle Atatürk ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Ödüller: Birinciye 750 TL, İkinciye 500 TL, Üçüncüye 250 TL ve Mansiyon 150 TL

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.