Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

30 Ağustos Emperyalizmin Kesin Yenilgisidir

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Yüce Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun” dedi. Bağımsızlık ve özgürlük tutkusu, Ulusumuza ezelden beri yol gösteren en temel ülkü..

30 Ağustos Emperyalizmin Kesin Yenilgisidir
Yayınlanma: 662 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Yüce Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun” dedi.

Bağımsızlık ve özgürlük tutkusu, Ulusumuza ezelden beri yol gösteren en temel ülkü olmuştur.

Tarihte yeniden ve daha güçlü bir biçimde yer almamızı sağlayan Kurtuluş Savaşımızın dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi; toprakları işgal edilmiş bir imparatorluktan, bağımsız bir ulus devletin nasıl filizlendiğinin dünyaya gösterildiği destanın adıdır.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından, Mondros Ateşkesi ve Sevr Antlaşması hükümlerince yurdumuzun işgal edilmek istenmesi üzerine, Türk Ulusu, Büyük Atatürk önderliğinde yurt topraklarının kurtarılması amacıyla Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır.

30 Ağustos: Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutan olarak bizzat yönettiği ve bu nedenle Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak bilinen ve Anadolu’ya bağımsızlığın müjdesini veren zaferdir.

Ümmetten Millete, Sevr’den Lozan’a, İmparatorluktan Cumhuriyet’e giden yol, Türk Halkı’nın emperyalizme verdiği unutulmaz derstir. 30 Ağustos; Türkiye’nin laik ve demokratik bir cumhuriyet olarak yoluna devam etmesinin yolunu açan, işgalcileri kesin yenilgiye uğratan zaferin adıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında hepimize önemli görevler düşmektedir.

Yapılacak ilk genel seçimde, Büyük Önder’in öngördüğü çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet’in bizlere sunduğu demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimseyen paydaşlarımızla birlikte, hukuk devleti, insan hakları ve demokratikleşme alanlarındaki eksiklikleri hızla gidermek ve Türkiye’yi sürüklendiği yönetsel açmazdan kurtarmak amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Millet İttifakının bu anlamda yakalayacağı başarı, aydınlık yarınların kurulabilmesi ve yurttaşlarımıza daha iyi olanakların sunulabilmesinin de yolunu açacaktır.

Bu duygularla, bu anlamlı zaferin 99. yıl dönümünde büyük önderimiz, ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Vatanı uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, yüce milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.