Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

30 Ağustos Yoktan Var Olduğumuz Zaferdir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Büyük Zafer’in yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erkek mesajında şunları söyledi: “Yoktan var olduğumuz, herkesin ‘bitti’ dediği zamanda yeniden ayağa..

30 Ağustos Yoktan Var Olduğumuz Zaferdir
Yayınlanma: 527 Okuma

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Büyük Zafer’in yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Erkek mesajında şunları söyledi:

“Yoktan var olduğumuz, herkesin ‘bitti’ dediği zamanda yeniden ayağa kalktığımız, Çanakkale Zaferi’ni tamamlayarak Cumhuriyete giden yolu açan Başkomutanlık Meydan Muharebesi tarihimizin dönüm noktalarında biridir.

Emperyalizmin her türlü oyununa ve ‘memleketin dahilinde iktidara sahip olanların’ yabancılarla işbirliğine karşı duruşun adıdır 30 Ağustos.

‘Silah yok’ dediklerinde ‘bulunur’, ‘ordu yok’ diye söylendiğinde ‘kurulur’ diye inançla yola çıkmış bir kadronun, Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasının sonucudur Büyük Zafer.

Bu zaferi kutlamak, topraklarımızda yaşayan vatandaşlarımızın hakkıdır. 30 Ağustos Zaferi, askeri olduğu kadar siyasi adımlarla ilerlemiştir. Savaş döneminde olmasına ve karizmatik liderliğine rağmen Atatürk, ‘şahsım’ dememiş Meclis’ten geçici süreliğine aldığı Başkomutanlık yetkisiyle orduyu savaşa hazırlamıştır. Savaş sürerken bile Meclis merkez olmuştur. Bu tutum siyasi tarihimiz açısından da oldukça önemlidir.

Büyük Zafer’in yıl dönümünde Ebedi ve Tek Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, cephede ya da gerisinde mücadele veren kahramanları saygıyla anıyoruz. Büyük Zafer kutlu olsun!”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.