Son Dakika Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması
Okunma : 132 views Yorum Yap

Gelibolu’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları gerçekleştirildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yılı ve ‘Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’ kutlamaları nedeniyle Gelibolu’daki her yer ile kamu kurum ve kuruluşlarının binaları Atatürk ve Türk Bayrakları ile donatıldı.

30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yılı kutlamaları Gelibolu 2’nci Kolordu Karargahı önünde saat 09.50’de Gelibolu Kaymakamlığı’nın, Gelibolu Belediye Başkanlığı’nın ve 2’nci Kolordu Komutanlığı’nın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından buradaki çelenk sunma programı sona erdi.

Törene protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, askeri erkan ile vatandaşlar katıldı.

Gelibolu Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “Gelibolu’daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları; Kolordu Komutanlığı önündeki Atatürk Anıtı’na Kaymakam Hakan Kılınçkaya, 2.Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz ve Belediye Başkanımız Mustafa Özacar’ın çelenk sunumu ile başladı” denildi.