Güncel Haberler: Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınladı. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Yüce Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun” dedi…

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
87 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı yayınladı.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Yüce Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun” dedi.

30 Ağustos; Sevr’den Lozan’a; İmparatorluktan Cumhuriyet’e Geçiştir.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’ın mesajı şöyle:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 26 Ağustos 1922’de başlattığı Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de gerçekleştirilen Başkomutanlık Meydan Savaşıyla zaferle taçlanmıştır. Toprakları işgal altında, orduları terhis edilmiş bir imparatorluktan, bağımsız bir ulus devlete giden destanın adıdır 30 Ağustos. 30 Ağustos Zaferi, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde esaret zincirlerini kıran bir milletin tam bağımsızlığı müjdelediği gündür.

Türk tarihinin mihenk taşlarından biri olan 30 Ağustos; emperyalizmin boyunduruğu altındaki tüm ezilen ulusların özgürlük ve bağımsızlık mücadelelerinde onlara rehber olmuştur.

30 Ağustos, ümmetten millete; Sevr’den Lozan’a; İmparatorluktan Cumhuriyet’e geçişin dönüm noktası, Türk Halkı’nın emperyalizme verdiği unutulmaz derstir. 30 Ağustos, işgalcileri kesin yenilgiye uğratan Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum tarihidir.

30 Ağustos, düşmanın “Türk topçusu susmuyor, titreyerek güneşin batmasını bekliyoruz” dediği gündür. O gün kanı ve canı pahasına emperyalistlere meydan okuyan onurlu Türk Halkı’nın yolunu açtığı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne bugün de aynı kararlılıkla sahip çıkmaya devam ediyoruz.

Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her siperinde ayrı bir vatanseverlik ve kahramanlık örneğinin sergilendiği 30 Ağustos Zaferinin 101. yıl dönümünde; başta “Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, O’nu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz” diyen, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Yüce Milletimizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.