Son Dakika Haberler

Çanakkale’ye 2 Bin 750 Genç Gelecek

Çanakkale’ye 2 Bin 750 Genç Gelecek
Okunma : 163 views Yorum Yap

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek Çanakkale Milli Mücadele Kampları ve Ortak Kültür Kampları projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Turan, “Kıbrıs ve Çanakkale tarihin bizlere eşsiz emanetleridir”, “Kıbrıslı kardeşlerimizin destanlar ve şehitler diyarı Çanakkale’mize gelecek olması, tarihi, ecdadın emanetlerini ve hatıralarını yerinde görmesi son derece kıymetli. Bu yaz tatilinde salgın tedbirleri alınarak gerçekleştirilecek programlarda binlerce KKTC’li gencimiz, yavrumuz Çanakkale’mizi ve şehrimizin doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı bulacak. Bu manevi açıdan olduğu kadar turizm açısından da önemli. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

KKTC’den 2021 yaz tatilinde 2 bin 750 gencin Çanakkale’ye, bin gencin ise doğa kamplarına katılacağı ifade edildi.

Kamplara Katılım Şartları:

Ücretsiz olan kamplara katılım için kayıtlar 07 Haziran 2021 tarihinden itibaren hafta içi mesai saatlerinde yapılabilecek. Çanakkale Millî Mücadele Kamplarına, KKTC’de 2020-2021 öğretim yılında Ortaokul 7 ve 8.Sınıfta öğrenim gören öğrenciler katılabilecek. Velilerin KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mavi Salona bizzat ulaşmaları gerekmekte.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)