Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

İnsanca ve Onurlu Bir Yaşam

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, halka insanca ve onurlu bir hayat istedi. Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan yoksulluk sınırının 13 bin lirayı aştığı bir dönemde, asgari ücretin 4 bin 253, emekli..

İnsanca ve Onurlu Bir Yaşam
Yayınlanma: 581 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, halka insanca ve onurlu bir hayat istedi.

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan yoksulluk sınırının 13 bin lirayı aştığı bir dönemde, asgari ücretin 4 bin 253, emekli aylığının ise 2 bin 500 lira olmasının halkı açlığa ve yoksulluğa mahkûm etmek anlamına geldiğini belirterek, “Halka insanca ve onurlu bir yaşam sunmak için 5’li Çeteye verilen hazine garantileri iptal edilmeli, Yap-İşlet-Devret soygun modeline son verilmelidir” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada asgari ücret ve emekli aylıklarının açlık ve yoksulluk sınırının altında olduğunu dikkat çekerek, halkın insanca ve onurlu bir yaşam sürebilmesi için çözümlerini dile getirdi. Özgür Ceylan, açlık sınırının 4 bin 500 lira, yoksulluk sınırının 13 bin lirayı aştığı bir dönemde, asgari ücretin 4 bin 253 lira, en düşük emekli aylığının 2 bin 500 lira olarak belirlendiğini belirtirken; “Bu rakamlarla emeklilerin tamamı yoksulluk sınırının altında, milyonlarcası ise asgari ücretin ve açlık sınırının dahi altında maaş alacaktır” dedi. Halkın insanca ve onurlu bir şekilde yaşayabilmesi için çözümleri sıralayan Özgün Ceylan, “Devletin sırtından geçinen 5’li Çeteye verilen hazine garantilerinin iptal edilmesi ve adı “Yap-İşlet-Devret” olan soygun modeline son verilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

İntibak Yasasını Çıkaralım Artık

CHP’li Özgür Ceylan işçi, memur ve Bağ-Kur emekli aylıkları arasındaki farkın giderilmesi için İntibak Yasası’nın çıkarılması gerektiğini belirtirken, “Söylemekten dilimizde tüy bitti, intibak yasasını çıkaralım diyoruz, oralı olmuyorsunuz; işçi, memur ve Bağ-Kur emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği giderelim diyoruz kulak arkası ediyorsunuz” dedi. Özgür Ceylan, Saray’ın çok yakın zamanda seçime gideceğini ileri sürerken, “Ama az kaldı, sandıkla birlikte bu sorunları çözmek için geliyor gelmekte olan” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.