Güncel Haberler: Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapıldı. Açıklama Şöyle: Biz 8 Martları son 3 yıldır Kadın Mentörlük Buluşmaları etkinliği ile kutluyorduk…

8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun
135 Okuma

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapıldı.

Açıklama Şöyle:

Biz 8 Martları son 3 yıldır Kadın Mentörlük Buluşmaları etkinliği ile kutluyorduk. Ancak bu yıl, ülkemizin deprem yaralarını sardığımız bu yas döneminde bu buluşmaları ertelemenin daha uygun olacağına inandık. Bütün farklılıklarımızla, birlikte yan yana yürüdüğümüz, birbirimizin tecrübeleriyle dayanışmamızı büyüttüğümüz yürüyüşümüzü ileri bir tarihe erteledik.

Bu 8 Mart’ta, yürüyüşümüz ile büyüttüğümüz dayanışma ağını deprem bölgesinde bulunan kadınlar ve çocuklara yönlendirmek istiyoruz. SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği olarak bu zorlu sürecin atlatılması ve dayanışmanın örülmesi için Kadın Dayanışma Fonu’nu (KDF) kurduk. Aşağıda Kadın Dayanışma Fonu’na ilişkin bilgiye ulaşabilirsiniz.

2023 bize feminist dayanışmanın ne denli önemli olduğunu her an, her gün göstermeye devam ediyor. Bu 8 Mart’ta da isyanımızı, umudumuzu haykıracak, yasımızı omuz omuza tutacağız. Acılarımızı, hüznümüzü, öfkemizi, unutmayacak, unutturmayacağız!

Kadınların geceleri, sokakları ve meydanları dolduran umut dolu SES’ini tüm Türkiye’ye ve dünyaya duyuracağız!

Ülkemizde ve dünyada barışın, eşitliğin, dayanışmanın, adaletin hâkim olması için çalışmaya devam edeceğiz.

Yaşasın 8 Mart, Yaşasın Kadın Dayanışması!

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.