Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

9 Köyden Kovulan Doğruluk

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM MERHABA SAYGIDEĞER OKURLARIM Evet 9 köyden kovulan doğruluk ne kadar doğru olursa olsun yine de yalancıların yalanına maruz kalmış, oyununa gelmiş, gelmeye de maruz kalmış, kalmaya da devam ediyor…

9 Köyden Kovulan Doğruluk
Yayınlanma: 1.006 Okuma

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
MERHABA SAYGIDEĞER OKURLARIM
Evet 9 köyden kovulan doğruluk ne kadar doğru olursa olsun yine de yalancıların yalanına maruz kalmış, oyununa gelmiş, gelmeye de maruz kalmış, kalmaya da devam ediyor. Doğru söylemenin kötü manasını destekleme yapan 9 köy hikâyesini yalancılar daha çok kullanır olmuş. Doğruluğun, dürüst konuşmanın, kişinin doğru olmasının cezasının kovulmak olduğunu vurgulayan bu 9 köy hikayesi yalancıları söyledikleri yalanlar gibi sadece oyalar. Ancak doğruluk her zaman önde gider. Arkada duruyor gibi gözükse de zaman gelir yalancıların da bir doğruya ihtiyaçları olur. Hem de hiç beklemedikleri bir zamanda YALANCILAR BİLE YANINA DOĞRU İNSAN ARAR. Çünkü malını, canını, namusunu teslim edeceği insanın namuslu, terbiyeli, gözü tok, doğru insan olmasını ister. Onlar için önce mal, sonra can, daha sonra namus gelir. Çünkü yalan söyleyen için haysiyet, namus önemli değildir. Bu nedenle onlar için her şey kandırmak, kandırmak ve kandırmaktır. Bütün insanlığı kandırmaya çalışırlar.
Bu atasözü çok güzel bir sözdür. Ancak ben bunun doğrusunu 8 sene önce öğrendim. Öğrendiğimden beridir hep söylerim, bugün sizlerle de paylaşıyorum. “9. Köyden kovulan DOĞRULUK 10. KÖYE MUHTAR OLMUŞTUR.” Bu demek ki DOĞRULUK her ne kadar kovulsa da kovulduğu köylerin neyle uğraştığını bilmemize gerek yok ancak anlaşıldığı üzere doğruluğun, doğru insanın her zaman bir yeri vardır. Doğru insanın kovulmasına lüzum yoktur, çünkü doğru insan akıllıdır, fikirlidir, düşünür, bilgedir. Hangimiz inanırız buna ama yalancı bu ya ne yapsın sözün sonunu saklamış. Ben de bunu senelerdir böyle biliyordum ama sizler de artık biliyorsunuz. Size “doğruluk 9 köyden kovulmuş” diyene siz de “10. Köye muhtar olmuş” deyin ve yüzüne bakın ne hal alıyor. Çok kişi tanıyorum iyi diye, onların bile hoşuna gitmedi bu son cümle. Bir de 9 köyden kovulma kelamını söylerken yüzlerinin zevkle dolduğunu görürsünüz.
9 köy hikâyesi aslında insan seçiminizde de yardımcılık yapar size. Son cümleyi söylerken insanların yüzüne bakın, tılsım var sanki cümlede, yüzleri nasıl da değişir. DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVARLAR, ONUNCU KÖYE MUHTAR YAPARLAR.
ALLAH’ IN, PEYGAMBERİN, KUR’AN-I KERİM’ İN EMRİ doğru ol, doğruluktan şaşma. Doğruluk ekmeğin, yemeğin olsun. Doğruluk zordur, yapacağınız her şeyin kaynağıdır. Doğruluk, hiçbir şeyin karşısında duramayacağı kuvvettir. Dayanaktır. Güvencedir. Sığınılan güçtür. Çünkü doğruluğun kaynağı sen ve nefsin ise de seni var eden, seni yaradan, her şeyin sahibi olan, Âlemlerin sahibi ve yaratıcısı olan Allah var. Doğru söylemek çok zevklidir. Yalancının suratında bir tokat gibi patlar, ne yapacağını şaşırır. Doğru sözler Allah’ a ulaşır, çünkü melekler taşır. Yalanlar ise zebanilerde kalır. Yalan cehenneme, doğruluk cennete, Allah’ a, Allah’ ın cemaline eriştirir.
Allah bizleri doğruluktan ayırmasın, bizi ve bizden sonra gelecek nesilleri de.
ÂMİN.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.