Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Adım Cumhuriyet Soyadım Atatürk” Yarışması Ödülleri Verildi

Bu yıl beşinci kez düzenlenen ve konusu “Adım Cumhuriyet Soyadım Atatürk” olan 29 Ekim resim, şiir, kompozisyon yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin hediye çekleri ve belgeleri, bugün..

“Adım Cumhuriyet Soyadım Atatürk” Yarışması Ödülleri Verildi
Yayınlanma: 746 Okuma

Bu yıl beşinci kez düzenlenen ve konusu “Adım Cumhuriyet Soyadım Atatürk” olan 29 Ekim resim, şiir, kompozisyon yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin hediye çekleri ve belgeleri, bugün saat 14.00’de Belediye Nikah Salonunda öğrenciler ve velilerinin katılımı ile düzenlenen programda takdim edildi.

İlkokul, Ortaokul ve lise öğrencileri arasında gerçekleştirilen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Garnizon Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca tarafından takdim edildi.

Gelibolu genelindeki resmi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan, ilkokul 1-2-3-4. sınıf öğrencileri için resim, ortaokul 5-6-7-8. sınıf öğrencileri için şiir ve lise 9-10-11-12. sınıf öğrencileri için de kompozisyon ve resim olarak belirlenen geleneksel yarışma için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne toplam 220 eser teslim edildi.

İlkokul öğrencileri arasında resim dalında 120 eser arasından 75.Yıl Cumhuriyet İlkokulu 3-D sınıfı öğrencisi Eymen Bektaş birinci, Gazi Süleyman Paşa İlkokulu 2-B sınıfı öğrencisi Mehmet Eren Güz ikinci, yine aynı okuldan 3-A sınıfı öğrencisi Umay Karakaş üçüncü oldu. Bu dalda 26 Kasım İlkokulu 3-A sınıfı öğrencisi İdil Melek Çevik’in çalışması mansiyon ödülüne layık görülen eser oldu.

Lise 9-10-11-12. sınıf öğrencileri için düzenlenen ve 21 eserin teslim edildiği resim yarışmasında ise birincilik ödülünü Gelibolu Anadolu Lisesi 10-D sınıfı öğrencisi Begüm Çetin kazanırken, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11 muhasebe sınıfı öğrencisi Kader Durukan ikinci, yine aynı okul ve sınıftan Nisa Nur Sakik üçüncü oldu. Bu kategoride Gelibolu Anadolu Lisesi’nden 10-E sınıfı öğrencisi Mustafa Yağız Hepalkaç’ın eseri mansiyon ödülüne layık görüldü.

46 eserin yarıştığı şiir kategorisinde seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda Namık Kemal Ortaokulu 6-E sınıfı öğrencisi Berrak Okuyucu “Geliyor Mustafa Kemal” eseri ile birinci, Yahya Çavuş Görme Engelliler Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencisi Yağmur Ece Koşar “İlelebet Cumhuriyet” isimli eseri ile ikinci, 100.Yıl Barış Ortaokulu’ndan 8-C sınıfı öğrencisi Aysu Şahbaz “Biz Cumhuriyetiz” isimli eseri ile üçüncü oldu. Şiir kategorisinde 100.Yıl Barış Ortaokulu 8/C sınıfı öğrencisi Ceren Ayaz’ın “Cumhuriyet Işığı” başlıklı eseri mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmaya toplam 33 eserin teslim edildiği kompozisyon kategorisinde ise Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11-D sınıfı öğrencisi Emirhan Demirel “Doğum Günümüz Kutlu Olsun Türkiyem” başlıklı eseri ile birinciliği, Gelibolu Anadolu Lisesi 12-A sınıfı öğrencisi Melis Bingüler “Umudun Gerçeğe Dönüştüğü Cumhuriyet” isimli eseri ile ikinciliği, yine aynı okuldan 11-C sınıfı öğrencisi Esra Erer “Kendini Tanıtmak İsteyen Biri” isimli eseri ile üçüncülüğü elde etti. Bu kategoride, seçici kurul tarafından övgüye layık görülen Gelibolu Fen Lisesi 11-A sınıfı öğrencisi Muhammed Yuşa Akın’ın “İlelebet Cumhuriyet” isimli eseri mansiyon ödülünü kazandı.

Yarışmaya katılan eserler Atatürk Kültür Merkezi’nin ikinci katında açılacak sergide bir hafta süre ile halkın beğenisine sunulacak.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.