Son Dakika: Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Geliboluspor Genel Kurulu Gelecek Hafta *** ÇOMÜ Hastanesi'nden Büyük Kampanya *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** Gazetecilere Talimat Veremezsin! *** ÇOMÜ Mükemmeliyet Merkezi Kurulacak *** Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarla Kutlandı *** 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması *** ÇOMÜ Mezuniyet Töreninde Coşku Büyüktü *** Ceylan; Yabancılar Askeri Okul Sınavına Girdi mi? *** Yapay Zekalı Hız Tespit Cihazları Kullanımda *** Bozcaada’da Kaybolan Kadın Aranıyor *** Açıklama Değil Temiz Su İstiyoruz *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Aeneas’ın Anahtarı” Seramik Yarışması Başvuruları Başladı

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi tarafından Akdeniz kültürünün ortak mirasları tarih, mitoloji ve efsanelerin seramik sanatı ile buluşacağı “Aeneas’ın Anahtarı Uluslararası Seramik Tasarım ve Uygulama Yarışması” düzenleniyor. İnsanlık tarihinin en önemli..

“Aeneas’ın Anahtarı” Seramik Yarışması Başvuruları Başladı
Yayınlanma: 694 Okuma

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi tarafından Akdeniz kültürünün ortak mirasları tarih, mitoloji ve efsanelerin seramik sanatı ile buluşacağı “Aeneas’ın Anahtarı Uluslararası Seramik Tasarım ve Uygulama Yarışması” düzenleniyor.

İnsanlık tarihinin en önemli değerlerinden Troia Antik Kenti’nin, Çanakkale kent kimliğinin belirleyici özelliği olan seramik sanatıyla uluslararası kültürel ve sanatsal bir etkileşim alanı yaratması amaçlanan yarışmada seramik sanatı, tarih ve mitoloji üzerinden ele alınıyor.

Bin yıllardır seramik sanatı ile beslenen Akdeniz coğrafyasında kültürel bir değer olan seramikçiliği korumak ve sürekliliğini devam ettirebilmek için gerçekleştirilen seramik tasarım yarışmasında, katılımcılardan seri üretime uygun ve anı değeri yüksek bir ürün ortaya koyması bekleniyor.

Yolculuğuna elinde bir zeytin fidanıyla başlayan Troia’nın kahramanı “Aeneas’ın Anahtarı” kültürlerarası diyaloğun anahtarı olacak…

Birincilik ödülü, 40 bin lira, ikincilik ödülü 20 bin lira, üçüncülük ödülü 10 bin lira ve Çanakkale Belediyesi özel ödülünün ise 8 bin lira olduğu yarışmanın ödül töreni 09 Ağustos 2023 tarihinde 60. Uluslararası Troia Festivali kapsamında gerçekleştirilecek.

Yarışma Takvimi

İlan Tarihi: Ocak 2023

Dijital Görsellerin Teslim Alınması: 24 Nisan – 26 Mayıs 2023 Türkiye Saat: 19.00

Ön Elemeyi Geçen Tasarımların İlanı: 02 Haziran 2023

Tasarım Gönderimi Son Teslim Tarihi: Sergilenmeye hak kazanan tasarımlar 3 Haziran – 4 Temmuz 2023 tarihleri arasında gönderilecektir.

Sonuçların Açıklanması: 18 Temmuz 2023

Sergi Tarihi ve Yer: 09 Ağustos – 30 Eylül 2023 Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi

Ödül Töreni: 10 Ağustos 2023 (60. Uluslararası Troia Festivali kapsamında)

Katılım koşulları ve ayrıntılı bilgi için; www.canakkaleseramikmuzesi.org

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.