Son Dakika: Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Ahırı Yıktık Sağım Makinesini Sattık

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanına ağır eleştiri. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle gittiği Çanakkale’de, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ile vatandaşın sorunlarını dinledi…

Ahırı Yıktık Sağım Makinesini Sattık
Yayınlanma: 407 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanına ağır eleştiri.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle gittiği Çanakkale’de, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ile vatandaşın sorunlarını dinledi.

Hayvancılık yapan bir ailenin evine misafir olan CHP’li vekillere, aile “Hayvancılık bizim için bitti. Son 5-6 yıldır sürekli zarar ediyorduk. Bir daha çiftçilik yapmamak için ahırımızı yıktık, sağım makinesini bile sattık” diye dert yandı.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle gittiği Çanakkale’de, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ile tarım ve hayvancılıkla uğraşan bir ailenin evine konuk oldu. Aileyle bir süre sohbet eden CHP’li vekiller, çiftçi karı-kocadan hayvancılığın nasıl bitirildiğini dinledi.

“5-6 Yıldır Sürekli Zarar Ediyoruz”

Tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sağlayan aile, CHP’li vekillere “Hayvancılığa 1999 yılında başladık. Ancak bizim için hayvancılık bitti. 20 tane hayvanımız vardı. Düve alıyorduk, kurbanlık alım satımı yapıyorduk. Kendi ineklerimizden buzağılarımız oluyordu. Kışa girerken bu hayvanları satıyorduk, kışlığımızı çıkarıyorduk. Ama 5-6 seneden beri hep içeri giriyoruz. Hiç kar edemedik” diye dert yandılar.

“Ahırı Yıktık”

Hayvancılığın hep geriye gittiğini, başa çıkılacak gibi olmadığını belirten aile, bir daha hayvancılık yapmayalım diye hayvanları satıp, ahırı da yıktıklarını söyledi.

“Sağım Makinesini Bile Sattık”

CHP’li Bulut’un, “Ahırı neden yıktın. Belki seneye yaparsın?” sorusunu da şöyle yanıtlandı:

“Kesinlikle yapmam. Geri dönmek gibi bir niyetimiz yok. Ümidimiz de yok. Bir daha bulaşmayalım diye sağım makinesini bile sattık. Biz 25 yıl oldu evleneli daha hiç tatile çıkmadık. Antalya’yı, Muğla’yı, Bodrum’u bilmeyiz. Gidemedik.

“Artık Hayvan Görmek İstemiyorum”

Gece gündüz hayvan baktık. Sabah 08.00, 16.00, gece 00.00 günde 3 sağım yapıyorduk. Devamlı hayvanların başında. Kar yağdı, yağmur yağdı, çamur oldu hiç fark etmez. Bayram seyran hep hayvan bakıyorduk. Kesinlikle artık hayvan görmek dahi istemiyorum. Tarıma devam edeceğiz. Onu da yapabildiğimiz kadar”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.