Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Ahmet Alp Bebek Nefes Alsın Diye

Biga’ya bağlı Kemer köyünde sma hastalığı ile mücadele eden Ahmet Alp bebek için Çanakkale’de bir grup gönüllü bir bakıma hurdadan geri dönüşümden nefes olmaya çalışıyorlar. Canakkale’ye bağlı Biga ilçesinin Kemer..

Ahmet Alp Bebek Nefes Alsın Diye
Yayınlanma: 578 Okuma

Biga’ya bağlı Kemer köyünde sma hastalığı ile mücadele eden Ahmet Alp bebek için Çanakkale’de bir grup gönüllü bir bakıma hurdadan geri dönüşümden nefes olmaya çalışıyorlar.

Canakkale’ye bağlı Biga ilçesinin Kemer köyünde açtı gözlerini minik Ahmet Alp. Henüz 22 aylık ama kahramanca savaşıyor sma denilen lanet hastalıkla. Çocuklar oyunlar oynar koşar yaramazlık yapar eğlenir. Hiç birini yapamıyor Ahmet Alp ne yazık ki, sadece nefes almak istiyor çok büyük bir şeyde istemiyor hani.

Önce bi nefes alayım sağlığıma kavuşayım gerisi elbet gelir der gibi bakıyor minik Ahmet Alp. Annesi babası onun için bir yardım kampanyası düzenledi sağlığına kavuşması için. 2 milyon 132 bin euro gerekiyor çünkü, aslında çok büyük bir para gibi ama değil 84 milyonluk Türkiye nüfusu için kişi başı 25 kuruş gibi komik bir rakam.

Komik bir rakam olmasına rağmen insanlarımızda bir o kadar komik, Çanakkale gibi ülkemizin güzide kentlerinden birinde bir avuç insan bizde varız diyerek tutmak için Ahmet Alp’in elinden kolları sıvadı. Önce stand kurarak Biga ve Çanakkale kordonda duyurmak istediler seslerini. Duyurdular da ellerinden geldiğince, Ahmet Alp oldu ortak paydaları. Kendilerine söylenen kötü sözleri yuttular, davranışları görmezden geldiler Ahmet Alp için mücadeleye devam dediler.

Kermes düzenlediler, gemi kuyruğunda su satarak katkı sağladılar, bir çok esnafta duydu seslerini günlük gelirlerini bağışladı minik Ahmet Alp’e nefes alsın diye. Kampanya öyle böyle derken geldi % 69’a ama zaman su misali derler ya Ahmet Alp’in zamanı çok az kaldı.

Yorulmadı Ahmet Alp’in gönüllü ablaları abileri, geri dönüşüm akımı başlatarak destek olmak istediler kampanyaya, talip oldular Çanakkale’nin kağıdına, plastik şişesine, eski kitabına yetmezmiş gibi çöpten topladılar Ahmet Alp’e nefes olacak metalleri aluminyum kutuları…

Herkesin tek bir İsteği vardı, tek bir amacı Ahmet Alp nefes alsın, yaşıtları gibi koşsun oynasın, yaramazlık yapsın.

Şimdi önce bütün Çanakkale’ye, ardından Ahmet Alp gibi nefes almak isteyen minik kahramanlara nefes olmak için tüm Türkiye’ye seslenmek istiyorum. Ahmet Alp ve onun gibi minik savaşçıların, az insanın çok parasına ihtiyacı yok, çok insanın az parasına ihtiyacı var.

Ne demiş atalarımız, “damlaya damlaya göl olur”. Vardır bir bildikleri. Umarım herkes şapkasını önüne koyar, kendileri için küçük sma ile mücadele eden çocuklar için az çok demeden destek olur.

Unutmayın iyilik daima kazanır. Sma değil Ahmet Alp gibi minik savaşçılar kazanacak…

Haber: Cahit Acar

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.