AK Partili Sürücü’den “Davet” Cevabı

Geçtiğimiz günlerde Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın doğal gaz ile ilgili basın toplantısına resmi bir açıklama AK Parti Gelibolu İlçe Başkanımız Serhad Sürücü, “Keşke bu tarihi projeye birlikte imza atsaydık”..

AK Partili Sürücü’den “Davet” Cevabı
Son Güncelleme:184 Okuma Whatsapp

Geçtiğimiz günlerde Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın doğal gaz ile ilgili basın toplantısına resmi bir açıklama AK Parti Gelibolu İlçe Başkanımız Serhad Sürücü, “Keşke bu tarihi projeye birlikte imza atsaydık” diyerek cevap verdi.

AK Parti Gelibolu İlçe Başkanı Serhad Sürücü, yaptığı açıklamada; “Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, yaptığı basın açıklamasında kimsenin de anlamadığı bir şekilde 2017’den itibaren Doğal gaz sürecinden bahsetti. Aslında kendisi de bir nevi o trenleri nasıl kaçırdığımızı itiraf etmiş oluyor” dedi.

AK Parti Gelibolu İlçe Başkanı Sürücü açıklamasının devamında; “Sayın Başkan hiç bir yere davet edilmedim diyor konuşmasında, oysa geçtiğimiz sene önceki dönem Kaymakamımız ve Belediye Meclis üyelerimiz ile birlikte Ankara’ya EPDK’ya doğalgaz çalışmaları için giderken bizzat Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan davet etmesine rağmen gelmemiştir.

Sayın Başkan polemik istemiyorum demişsiniz, esas biz polemiğe girmek istemiyoruz. Çünkü buna ayıracak zamanımız yok, çünkü bu makamlara çalışmak ve hizmet üretmek için geldik.

Oraya çağrılmadım, buraya alınmadım bırakın lütfen bunları…

Benzer tören Çardak’ta da oldu. CHP’li Belediye Başkanı da oradaydı. Hep birlikte el ele, kol kola doğalgaz temelleri atıldı kötü mü oldu? Keşke siz de kişisel kaprislerinizi kenara bırakıp buradaki törenlere katılsaydınız, bu tarihi projeye birlikte imza atsaydık.

İlçeye Grup Başkanvekili geliyor, Milletvekili geliyor, Vali bey katılacakken son anda acil durumlardan dolayı gelemiyor, Kaymakam, STK’lar, Kurum amirleri, vatandaşlar herkes orada, şehrin Belediye Başkanı davet edildiği halde gelmiyor.

Nedense 12 İlçe, 10 Beldede sorun olmuyor. Bir tek bizde sorun oluyor. Kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Gerçi İlçeye Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı geldiğinde bile gitmeye tenezzül etmeyen belediye başkanından bunu beklemek ne kadar doğru” ifadelerine yer verdi.

Haber: Osman Okan

YORUMLAR (1)

  1. .
    ÖZACAR’IN BASIN TOPLANTISINDA SÖYLEDİKLERİ:
    “…Ben 23 Eylül 2022 Cuma günü Kaymakam Bey’le bir şey görüşmek için gittim. Kaymakam Bey dedi ki; yarın vekillerimiz gelecek, burada tören yapılacakmış denildi. Ben de yeni öğrendim dedi. “Hayırlı olsun ama benim bir davetim yok” dedim. AKSA A.Ş’den de gelmedi, herhangi bir yerden de gelmedi. Davet edilmeyen yere icabet etmek doğru değildir dedim. Çünkü bu daha önce başımıza köprüde olduğu gibi, 18 Mart tören alanlarında olduğu gibi birçok yerde farklı uygulamalarla karşılaştık. Gelibolu halkını temsil eden Belediye Başkanlığımızın resmi bir davet olmadıktan sonra katılmayı uygun görmüyorum dedim… O da “buyurun gelin” demedi zaten, gayet iyi niyetle “yeni öğrendim” dedi. Peki dedim. Cuma günü AK Parti İlçe Başkanlığından doğalgaz töreni hakkında duyuru yapılması istendi. Bizler de bu duyuruyu cuma ve cumartesi olmak üzere iki gün yaptık… Ayrıca bu toplantıya girmeden önce, Aksa’dan gelen 2 kişiyle de görüştüm; tören yapmak bizim işimiz değil, şimdiye kadar hiç bir yerde tören düzenlemedik, dediler…”
    “…Geçmişte yaşadıklarımı tekrar aktarmak istemiyorum. Köprü ayağında yaşadığımı, 18 Mart tören alanında yaşadığımı, daha sonra köprünün diğer ayağında yaşadıklarımı anlatmak istemiyorum. Bunlar gibi birçok şeyler yaşadım. Bizim kendi şehitliğimizde yaşadığımızı burada tanık olan arkadaşlar var. İsmimin zikredilmemesi, tören alanına sokulmamamız gibi…”

YORUM YAZ

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.