Son Dakika Haberler

Akarsu ve Dere Yataklarının Islahı Toplantısı

Akarsu ve Dere Yataklarının Islahı Toplantısı
Okunma : 234 views Yorum Yap

Sel/taşkın felaketleri sonrasında yaşanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi, afet öncesi tehlike ve risklerin belirlenip bunlara karşı planlamaların yapılarak gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik Akarsu ve Dere Yataklarının Islahı ile Taşkınların Önlenmesine Yönelik Koordinasyon Toplantısı Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili bölge müdürlüğü temsilcileri ve ilgili kurum müdürleri katılım sağladı.

Toplantıda; ilimizde taşkınla mücadelede alınacak tedbirlerin görüşülmesinin ardından DSİ 252. Şube Müdürü Murat Lütfü Güldoğan tarafından Çanakkale’de yaşanan sel taşkın olayları hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında düzenlenen toplantıda, ilimizde bulunan akarsu ve dere yataklarının mevcut durumları görüşülerek bu alanlara yapılan müdahalelerin önlenmesi, tahliyesi, ıslahı ve temizlenmesi konuları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı; görüş, öneri ve yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Gelibolu Belediyesi sosyal emdya hesabından yapılan açıklamada, “Başkanımız Mustafa Özacar, sel/taşkın felaketleri sonrasında yaşanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi, afet öncesi tehlike ve risklerin belirlenip bunlara karşı planlamaların yapılması için Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı” denildi.