Son Dakika: Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Allah’ın İzniyle Dünya Ahiret İşlerine Başladım

Merhaba saygıdeğer okurlarım Bismillahirrahmanirrahim Allah’ın izniyle dünya ahiret işlerine başladım. Allah’ım yalnız sana kul oluruz ve yalnız senden yardım (isteriz) dileriz. (Fatiha suresi 5. ayeti) Kur’an-ı Kerim ve meali bizler..

Allah’ın İzniyle Dünya Ahiret İşlerine Başladım
Yayınlanma: 421 Okuma

Merhaba saygıdeğer okurlarım
Bismillahirrahmanirrahim

Allah’ın izniyle dünya ahiret işlerine başladım.
Allah’ım yalnız sana kul oluruz ve yalnız senden yardım (isteriz) dileriz. (Fatiha suresi 5. ayeti)

Kur’an-ı Kerim ve meali bizler için neleri yapmamızı, neleri yapmamamızı emrediyor.
Kur’an hidayettir, nurdur, ışıktır, ziyadır, aklın çalışmasıdır, fikrin artmasıdır, düşüncelerin çoğalmasıdır, bilgilerin buluşlara dönüşmesidir. Kur’an-ı Kerim okumak insana tam bir donanımla nüfus edip insanı ayakta tutan manen ve madden her konuda yaşamı kolaylaştırıp Allah’ a yakınlaştıran ilk yapılması gereken ibadettir. “Oku” demiştir Yaradan ilk ibadet olarak. “Yaradan Rabbinin ismi ile oku” (Alak suresi 1. ayeti) Allah bizlere okumamızı emretmişitr. Okumak bizleri her zaman bilgilendirmiştir. Uzun yolu kısa etmiştir. Zoru kolay etmiştir. Dardaysak genişletmiştir. Faydaları saymakla bitmez. Okumak, okumak, okumak, Kur’an-ı Kerim okumak, öğrenmek, öğretmek. 40 yıl kölesi olurum demiş Hz. Ali. Anlamak, tatların en güzelini, en mükemmelini anlatmak sayısız lezzet demek, bir de bizlere “oku” diye emreden Allah’ ın razı olduğunu bilmek, doyumsuz lezzetlere ulaşmak demek. Bizler ne kadar doyumsuzluğa ulaşır, yaptığımız ibadetleri arttırırsak, Allah’ ın bizlere verdiği FARZ görevlerini ne kadar lezzetli bir şekilde ifa edersek bizim aldığımız tat ve lezzetin çokluğu Allah katında derecelere erer ki bu da bizim Arif, Kamil, Evliya olmamıza sebep olur. Kur’an bizi her istediğimize değil, Allah’ ın bizler için gördüğü en hayırlısına, en güzeline ulaşmamızı sağlar. Bizler istersek Allah verir. Bizler en güzelini yapalım, kabul edecek olan Allah’tır. Beğenecek olan Allah, beğendirecek olan bizleriz. Kur’an-ı Kerim ne diyor, ne anlatıyor, ne emrediyor, neleri yapma diyor okumalıyız. Günümüzde Kur’an-ı Kerim’ in arapça tercümesini bilmeyenler için meali bulunmaktadır. Ne anlatmak istediğini bilirsek hayat bizim için daha kolay olur. Bizim bilmediğimiz her konu ve davranış Kur’an-ı Kerim’de bizlerin en güzel anlayacağı şekilde izah edilmiştir. Okuyalım, anlayalım, anladığımızı anlatalım. Anladığımız anda bizleri doğru yola yani Allah’ a ulaştıracak yolun başındayız demektir. Kur’an okumakla başlamış oluruz. Kur’an okumakla başlanan yolda ilerlemek, yürümek, hidayete, iyiye, güzele, en mükemmele ermek, ulaşmak, dilemek, namazla gönülden istemek, ölmeden önce Allah’ a ulaşmayı dilemek, rızasını almak, ruhunu Allah’ a teslim etmek, her şeyden mutlu olmak, tat almak, kavuşmak, onunla olmak, Kur’an okumak, dertlere derman bizlere şifa herşeyi bilmek, ruhun, nefsin doyurulması, tok gezmek ne güzeldir. Göz doymuş, gönül kanmış, ruh sükun bulmuş, sakin bir denizde kendini akıntıya bırakan sandalın içindeki insan gibi her şey huzurlu, her şey yolunda, çünkü her şey Allah’ ın dilediği gibi teslimiyet içinde olmak ne güzeldir.

Bilmediğimiz konularda nedense çok bilir olduk, adına da yorum dediler. Allah bizlere gaybı yalnız ben bilirim demiştir. Ama nedense bizler bu konuda çok aceleciyiz.
Devamı haftaya sevgili okurlarım.
Hoşçakalın.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.