Alman Hemşireler Kıskançlık İçinde

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan “Hemşireler Günü” İçin Acı Kutlama… CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Türkiye’deki hemşirelerin ağır çalışma şartlarına..

Alman Hemşireler Kıskançlık İçinde
Son Güncelleme:233 Okuma Whatsapp

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’dan “Hemşireler Günü” İçin Acı Kutlama…

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Türkiye’deki hemşirelerin ağır çalışma şartlarına dikkat çekerek, “Ülkemizi kıskanan Almanya’da her bin kişiye düşen hemşire sayısı 14, Norveç’te 18, Yunanistan’da dahi 4 iken bu sayı ülkemizde 3’le OECD ülkeleri arasında en düşük istihdam oranına işaret etmektedir” diye konuştu.

Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, “Yoğun mesaiyle hastalarımıza şifa olan, eş ve çocuklarından uzun saatler ayrı kalan, sağlık hizmetinin vatandaşlara ulaşmasında büyük payları olan hemşirelerimize aracılığınızla teşekkür ediyor, 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutluyorum” sözleriyle Hemşireler Gününü kutlayarak başlarken, hemşirelerin mesleki ve istihdam sorunlarını gündeme getirdi.

Özgür Ceylan, Türkiye’de atama bekleyen 100 bine yakın hemşire bulunduğunu ileri sürerken, “Hemşirelerimiz emek sömürüsünün yoğun olduğu sağlık sektöründe iş arayışında ve asgari ücret koşullarında özel hastane işletmecilerinin insafındadır” diye konuştu.

Kaliteli sağlık hizmeti için çok önemli olan hemşirelerin, kamu atamalarında yeterince gözetilmediğini ileri süren Özgür Ceylan, “Ülkemizi kıskanan Almanya’da her bin kişiye düşen hemşire sayısı 14, Norveç’te 18, Yunanistan’da dahi 4 iken, bu sayı ülkemizde 3’tür. Bu sayı OECD ülkeleri arasında en düşük istihdam oranına işaret etmektedir” diye konuştu.

CHP’li Özgür Ceylan, kamu ya da özel sektör ayrımı yapılmaksızın hemşirelerin hak ettikleri ücretleri almalarının sağlanması gerektiğini belirtirken, atama bekleyen hemşirelerin zaman kaybetmeden atamalarının gerçekleştirilmesini istedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.