Son Dakika Haberler

Anafartalar Zaferi’nin 106. Yıldönümü Kutlandı

Anafartalar Zaferi’nin 106. Yıldönümü Kutlandı
Okunma : 329 views Yorum Yap

10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 106.Yıldönümü nedeniyle Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından Conkbayırı’nda tören düzenlendi.

Törene; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Vali İlhami Aktaş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 2’nci Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Avustralya Konsolosu Lucas Robson, Avustralya Askeri Ataşesi Albay Richard Campbell, Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri katıldı.

10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 106.Yıldönümü töreni; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Vali İlhami Aktaş, 2’nci Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in çelenk sunumuyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına Albay Hakan Tek tarafından Anafartalar Zaferi hakkında konuşma yapılırken Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir tarafından da günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma yapıldı.

10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 106.Yıldönümü töreni, Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti, duaların okunması ve Anafartalar Zaferi Şeref Defterinin imzalanmasıyla sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)