Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Analar Ağlamasın

İçimiz yandı yine tüm analar olarak. Bilir misiniz siz, bir çocuk nasıl dünyaya gelir, ne çileyle ne emekle büyür yetişir. Hayatınızı biricik yavrunuzla yada yavrularınızla şekillendirmek nedir bilir misiniz siz?..

Analar Ağlamasın
Yayınlanma: 313 Okuma

İçimiz yandı yine tüm analar olarak. Bilir misiniz siz, bir çocuk nasıl dünyaya gelir, ne çileyle ne emekle büyür yetişir. Hayatınızı biricik yavrunuzla yada yavrularınızla şekillendirmek nedir bilir misiniz siz? Onun ağzından duyduğunuz ilk anne sözünün sizi ne kadar mutlu ettiğini tarif edebilir misiniz bana?

Yada ilk adımlarını atarken duyduğunuz sevinci birisi bana anlatabilir mi? Okula başlamasıyla yeniden hiç onunla okul hayatına geri döndünüz mü mesela? Yada her mezun olduğunda, üniversite kazanıp yuvadan uçmasındaki sevinçle karışık hüzün dolu gözyaşlarımız yanaklarımızdan süzülürken hissettiklerimizi yüreğinizde hissedebildiniz mi?

Onun her yüzüne baktığınızda kaç yaşında olursa olsun, gururla karışık sevginizin bir kat daha arttığına tanık oldunuz mu? Sizinle tartışırken dahi aslında bir şeyler öğrenmenize vesile olduğunu fark ettiniz mi yavrunuzun?

Onun canı yandığında, yahut hasta olduğunda siz kendinizi ondan daha çok hasta hissettiniz mi, yada sizin canınız daha çok yandı mı? Bilemezsiniz, ana olmadan bilemezsiniz. Bugün Fırat Çakıroğlu gibi bir yiğidimiz daha toprak oldu, diğer şehit olan yada öldürülen gençler gibi, çocuklarımız gibi.

Yine bir ananın yüreğine ateş düştü, evlatlarını kaybeden diğer analar gibi. Her ana olan bizlerin de ciğerimiz yandı. Bitmedi sağ sol davası, alevisi kürdü, çerkezi, lazı. Hepimiz kardeşiz aslında… Her bu dünyadan göçen yavrucaklarla birlikte ocaklar da sönüyor, analar kül oluyor.

Yapmayın, etmeyin, aldığınız her can için elbet bir bedel ödersiniz bu dünyada. Kavgayla değil, sevgiyle sorunları çözümleyin. Zaten yaradan hepimizi tek tip yaratmaz mıydı, aynı düşüncede olmamızı isteseydi, sorarım size?

Sevgiyle…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.